ДОВІДКА
з питання «Про підсумки соціально-економічного розвитку Новоушицького району за І півріччя 2018 року» для розгляду на засіданні колегії районної державної адміністрації

 

Протягом І півріччя 2018 року райдержадміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування вживалися заходи щодо забезпечення комплексного розвитку району, належного життєвого рівня населення та стабільної суспільно-політичної ситуації.

З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності району особлива увага приділялася організації виконання завдань і заходів Програми соціально-економічного розвитку Новоушицького району на 2018 рік, визначених пріоритетів діяльності виконавчих комітетів селищної та сільських рад. Реалізовувалися завдання регіональних програм.

Найбільш актуальні для району питання аналізувалися на засіданнях колегії райдержадміністрації та відповідних нарадах. Проведено 6 засідань колегії, на яких розглянуто 18 питань. За підсумками розгляду видано 12 розпоряджень і 6 рішень.

Значна увага приділялась посиленню контролю за виконанням власних рішень та виконавської дисципліни у цілому, що сприяло тому, що протягом півріччя не було випадків невчасного інформування на нормативні документи органів виконавчої влади вищого рівня, на виконання розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації та листи структурних підрозділів обласної адміністрації.

Здійснено організаційні заходи, спрямовані на поліпшення стану розгляду звернень громадян, вирішення порушених у них питань.

Протягом І півріччя 2018 року до райдержадміністрації надійшло 404 звернення, з них 325 письмових. Керівництвом райдержадміністрації на особистих прийомах прийнято 41 громадянина (у тому числі 20 на виїзному), проведено 6 «прямих» телефонних лінії, за підсумками яких зареєстровано 79 звернень. Відбулося 6 засідань постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян.

Щомісячно проводиться аналіз і узагальнення питань, що порушувались у зверненнях громадян. Виявлялись причини, що їх породжують та вживались заходи для розв’язання найбільш актуальних проблем.

Вживалися заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в районі.

 

Протягом І півріччя 2018 року промисловими підприємствами району вироблено продукції на суму 135,2 млн.грн, що склало 104,2% до відповідного періоду попереднього року.

73,8% від усієї виробленої промислової продукції району – це продукція, яка вироблена приватним підприємством «Дживальдіс». Протягом І півріччя 2018 року ним вироблено продукції на суму 99,8 млн.грн, що склало 106,7% до відповідного періоду попереднього року.

У І півріччі 2018 року приватним підприємством «Дживальдіс» вироблено 304 т масла вершкового, 413 т сметани, 605 т кефіру, 103 т сирної фруктової продукції, 65 т сиру кисломолочного та 4231 т цільномолочної продукції.

Промисловим підприємством Новоушицький хлібокомбінат ТОВ «Агробізнес» протягом І півріччя 2018 року вироблено продукції на суму 35,4 млн.грн.

Підприємством вироблено 631 т пшеничного хліба, 481 т хліба житньо-пшеничного, 1171 т булочних виробів та 184 т здобних виробів.

Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одиницю населення за січень-червень 2018 року складає 4,8 тис.грн, що становить 105,7% до відповідного періоду минулого року.

 

За 6 місяців в сільськогосподарських підприємствах району вироблено валової продукції на 585,3 тис.грн (25 грн у розрахунку на одну особу сільського населення), що становить 110,7% до відповідного періоду минулого року.

Протягом І півріччя 2018 року основним завдання господарств АПК району була підготовка матеріально технічної бази до жнив.

По всіх категоріях господарств до збирання в районі підлягає 983 га озимого ріпаку та 14055 га ранніх зернових.

Проводилося оновлення матеріально-технічної бази сільськогосподарських підприємств. Придбано сільськогосподарської техніки на 45,4 млн.грн, що в 2,3 рази більше відповідного періоду минулого року (19,4 млн.грн).

Для приймання, доробки і зберігання зерна нового врожаю буде задіяно 5 критих токів, 5 площадок з твердим покриттям, 16 зерноскладів. Для доробки зерна підготовлено 24 зерноочисних машин і 4 зерносушарки.

За І півріччя 2018 року в галузі тваринництва отримано 47,7 т привісів свиней, що на 0,5 т більше минулого року. Середньодобові прирости свиней становлять 490 грам, що на 75 грам більше попереднього року.

Заробітна плата одного працюючого в сільському господарстві за 6 місяців склала 9414 грн.

В АПК району за пів року створено 131 нове робоче місце. У тому числі: 9 – постійних, 32 – сезонних, 90 – тимчасових (ТОВ «Сварог-Дністер» - обламування суцвіть на гібридній кукурудзі).

Проводиться виплата орендної плати за земельні паї. З нарахованих 47,8 млн.грн, виплачено 26 млн.грн, що становить 54,4%.

Розмір орендної плати в відсотках від грошової оцінки землі становить 7,35%.

 

Продовжувались роботи з будівництва та ремонту.

Станом на 01.07.2018 року в економіку району залучено прямих іноземних інвестицій 30,3 тис.дол. США, що становить 105,6% до початку року (28,7 тис.).

Підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування залучено 22,2 млн.грн капітальних інвестицій, що становить 189,5% до відповідного періоду минулого року (11,7 млн.грн).

З метою зменшення енергоємності потреб життєзабезпечення району протягом І півріччя 2018 року впроваджувались заходи з підвищення енергоефективності.

Визначено п’ять ділянок та розробляється відповідна документація стосовно будівництва сонячних (фотовольтаїчних) електростанцій на території Зеленокуриловецької, Борсуківської сільських рад та Новоушицької селищної ради (смт Нова Ушиця, с.Рудківці та с. Іванківці).

В рамках загальнонаціональної програми енергоефективності протягом січня-червня 2018 року громадянам району видано 2 «теплих» кредити на загальну суму 99,0 тис.грн для термомодернізації своїх осель.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури Новоушицької ОТГ та коштів місцевого бюджету проводиться капітальний ремонт спортивної зали приміщення №2 Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів загальною вартістю 3 млн. 777 тис.грн. На даний час встановлено твердопаливний котел та систему опалення, замінено 13 вікон та 10 дверей.

За рахунок коштів субвенції державного бюджету проведено реконструкцію газової котельні в твердопаливну Новоушицького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (264,3 тис.грн).

За рахунок співфінансування коштів обласного (759,2 тис.грн) та місцевого (57,8 тис.грн) бюджетів проводиться реконструкція системи опалення та вентиляції приміщення фізкультурно-оздоровчого комплексу в смт Нова Ушиця.

За рахунок коштів соціальних угод та місцевих бюджетів у закладах, установах та організаціях району продовжуються роботи щодо впровадження енергозберігаючих заходів. Так, протягом І півріччя 2018 року замінено 15 вікон на металопластикові на загальну суму 48 тис.грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету проведено:

капітальний ремонт Новоушицького будинку культури та мистецтв (замінено 59 вікон та 13 дверей) на загальну суму 897 тис.грн;

капітальний ремонт в окремих приміщеннях будівлі ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Куча (замінено 47 вікон та 13 дверей) на загальну суму 321,1 тис.грн;

капітальний ремонт та реконструкцію вуличних мереж зовнішнього освітлення в смт Нова Ушиця та с. Каскада на загальну суму 204 тис.грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету проводяться роботи з реконструкції підпірної стіни по вул. Українська в смт Нова Ушиця. Загальна вартість робіт складе 300 тис.грн.

За рахунок бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України», коштів державного бюджету (749 тис.грн) та місцевого бюджету (749 тис.грн) проводяться роботи по будівництву спортивного майданчика з міні-футболу зі штучним покриттям в смт Нова Ушиця.

З метою покращення умов праці працівників, оновлення та розширення продукції власного виробництва на молокоперобному підприємстві ПП «Дживальдіс» проводяться роботи по будівництву нових промислових приміщень, введено в дію цех по виготовленню власної тари. Загальний обсяг капітальних інвестицій становить 12 млн.грн, у тому числі 5 млн.грн у 2018 році.

На Новоушицькому хлібокомбінаті ТОВ «Агробізнес» проводяться роботи по будівництву адміністративної будівлі (із влаштуванням їдальні для працівників хлібокомбінату та магазину для реалізації продукції власного виробництва). Загальний обсяг капітальних інвестицій становить 10 млн.грн, в тому числі 3 млн.грн у 2018 році.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 №201 надано субвенцію з державного бюджету на формування інфраструктури Новоушицької об’єднаної територіальної громади в сумі 10,1 млн.грн.

Розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 №372-р та від 11.07.2018 №479-р внесено до переліку об’єкти Новоушицького району, які будуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку:

завершення будівництва водогону Браїлівка – Нова Ушиця (1,5 млн.грн);

капітальний ремонт будівлі корпусу № 1 Новоушицького НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, гімназія» (2,5 млн.грн).

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 №423-р Новоушицькій об’єднаній територіальній громаді надано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в розмірі 1,5 млн.грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 №983 Новоушицькій об’єднаній територіальній громаді на будівництво Глібівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини надано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості в сумі 5,96 млн.грн.

 

Протягом І півріччя 2018 року філією «Новоушицький райавтодор» державного підприємства «Хмельницький облавтодор» виконано загальний обсяг робіт на суму 2,9 млн.грн. Роботи здійснювались по експлуатаційному утриманню доріг.

За рахунок коштів місцевого бюджету проведено поточний ремонт доріг комунальної власності на суму 998,8 тис.грн.

За рахунок коштів Державного дорожнього фонду проведено поточний ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення чорне покриття до населених пунктів Слобідка, Пилипківці, Загродське загальною протяжністю 5 км в сумі 12,4 млн.грн.

За рахунок коштів служби місцевих доріг проводиться ремонт мосту через річку Калюс (між селами Каскада та Браїлівка), який був збудований 1947 року. Загальна вартість робіт складе 1 млн.грн.

 

Протягом останніх років зростають рівень і якість пасажирських перевезень регулярним автобусним сполученням.

З метою забезпечення населених пунктів району регулярним автобусним сполученням станом на 1 липня 2018 року працює 41 автобусний маршрут (17 приміських та 24 міжміських, з яких 5 міжобласних), відправлення яких здійснюється із смт Нова Ушиця та населених пунктів району. Маршрути, які формуються на території району, обслуговують 10 приватних перевізників, приватні підприємства «Авто-Експерт», «Яртранс» та ТОВ «ТурАвтоПлюс».

Крім того, через населені пункти району та районний центр здійснюють перевезення 16 міжміських маршрутів, які формуються за межами Новоушицького району, з яких 8 міжобласних.

У І півріччі поточного року на компенсацію втрат перевізникам за пільгові перевезення окремих категорій громадян за рахунок коштів місцевих бюджетів профінансовано 91,1 тис.грн. Відшкодування втрат здійснювалось за рахунок коштів селищного бюджету (84,6 тис.грн) та коштів сільських бюджетів (6,5 тис.грн).

 

В галузі енергетики.

Через район проходять високовольтні міжрайонні лінії електропередач: 330 Кв – протяжністю 20 км, 110 Кв – протяжністю 40 км, 35 Кв – 38 км, 10 Кв – 460 км, 0,4 Кв – 786 км. На території району розташовані 294 підстанцій.

Новоушицьким РЕМ ПАТ «Хмельницькобленерго» протягом І півріччя 2018 року з метою забезпечення безперебійного та якісного електропостачання відремонтовано 22 трансформаторних підстанцій на суму 202,1 тис.грн, проведено заміну 21 опори та 12,2 км проводу ПЛ – 0,4 кВ на суму 548,9 тис.грн та замінено 3 опор і 1 км проводу ПЛ – 10 кВ на суму 20,6 тис.грн.

За січень-червень 2018 року рівень оплати за спожиту електроенергію склав 101,7%.

Обсяг електричної енергії виробленої сонячними електростанціями у І півріччі 2018 року склав 4,1 млн. кВт/год., приватними домогосподарствами – 31,2 тис. кВт/год.

 

Новоушицькою дільницею ПАТ «Хмельницькгаз» обслуговується 676,8 км газопроводів, 101 підприємство, установа та організації, 27 шафових газорегуляторних та 9 газорегуляторних пунктів, 7460 осель жителів району.

Протягом І півріччя 2018 року працівниками відділення газифіковано 4 нових абоненти, проводились планові перевірки газорегуляторних та шафових газорегуляторних пунктів, будинкових регуляторів тиску та газопроводів району. Службою підземних газопроводів приладним методом контролю було обстежено 14,8 км підземних газових мереж. Службою внутрішньо будинкового газового обладнання проводились планово-технічні обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання та газових приладів абонентів у будинках та квартирах. При виявленні несправності, самовільного встановлення обладнання, газові прилади відключались до усунення недоліків. Протягом І півріччя 2018 року було відключено 9 газових приладів, проведено заміну пічного опалення на сучасні та енергоефективні опалювальні прилади в кількості 2 шт.

Згідно інвестиційної програми газорозподільчого підприємства було здійснено заміну 3 відключаючих пристроїв на сучасні та проведено капітальний ремонт установки катодного захисту підземних сталевих газопроводів від корозії.

Новоушицькою дільницею ПАТ «Хмельницькгаз» продовжується робота по створенню електронної карти газових мереж району, що дасть змогу оперативно та якісно реагувати у випадку надзвичайних ситуацій.

Підприємством проводяться планові роботи по підготовці системи газопостачання району до опалювального сезону 2018-2019 років.

З 1 липня 2015 року постачання природного газу споживачам на території району здійснює ТОВ «Хмельницькгаз збут».

 

В галузі лісового господарства на території району працюють два підприємства: державне підприємство «Новоушицьке лісове господарство» та районне комунальне підприємство – Новоушицьке спеціалізоване лісомисливське підприємство «Поділля».

Головним напрямком роботи підприємств є ведення комплексного лісового господарства на принципах раціонального, невиснажливого використання лісових ресурсів, забезпечення розширеного відтворення, охорони та захисту лісу.

Державним підприємством «Новоушицьке лісове господарство» у І півріччі 2018 року створено нові ліси на площі 17 га шляхом посіву жолудя на площі 15 га та садінням лісу на площі 2 га. Проведено доповнення лісових культур на площі 103 га. Значні обсяги робіт виконані по догляду та формуванню лісових насаджень. Заготовлено ліквідної деревини 5775 м3, що становить 114,5% до відповідного періоду минулого року.

Обсяг реалізації продукції власного виробництва за І півріччя 2018 року склав 10,1 млн.грн, що на 2 млн.грн, або 24,5% більше відповідного періоду минулого року. Вся лісопродукція була реалізована на внутрішній ринок. Реалізація продукції на одного працюючого склала 130,8 тис.грн, що на 22,9%, або 24,4 тис.грн більше ніж у відповідному періоді 2017 року. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників склала 12 тис.грн. Одержано чистий прибуток від фінансово-господарської діяльності в сумі 196 тис.грн На розвиток підприємства та оновлення основних засобів направлено 504 тис.грн.

Районним комунальним підприємством – Новоушицьке спеціалізоване лісомисливське підприємство «Поділля» у І півріччі 2018 року роботи на землях лісового фонду проведені в повному обсязі на площі 3685,8 га, проведено посадку лісу на площі 17,4 га, здійснювався догляд за лісовими культурами на площі 38,3 га.

У І півріччі 2018 року заготовлено 1460 м3 деревини. Обсяг реалізації продукції за І півріччя 2018 року склав 1,6 млн.грн, що на 814,3 тис.грн більше попереднього року. Реалізовано 1836 м3 деревини, з них дров – 1453,5 м3, в тому числі: населенню району – 220,6 м3, бюджетним організаціям – 392,9 м3, приватним підприємствам – 840 м3.

Підприємством закуплено обладнання для переробки неліквідної деревини (гілля, хворосту) на паливну щепу. Підприємство ставить перед собою завдання створення цеху для первинної обробки деревини.

 

Зоною посиленої уваги влади залишається житлово-комунальне господарство.

Протягом І півріччя 2018 року підприємством селищної власності «Комунальник» виконано обсяг робіт на суму 3,9 млн.грн, що на 1,4 млн.грн, або на 52% більше відповідного періоду попереднього року, в тому числі: вивіз ТПВ (для населення) – 205,9 тис.грн; благоустрій – 3,1 млн.грн; ремонт доріг – 359,4 тис.грн; реконструкція вуличних мереж-освітлення – 197 тис.грн.

Протягом І півріччя 2018 року підприємством селищної власності ГП «Водоканал» надано послуг на суму 1,6 млн.грн, що на 426 тис.грн, або 36% більше відповідного періоду минулого року, в тому числі надано послуг для населення: з водопостачання на суму 652,1 тис.грн, з водовідведення на суму 210,6 тис.грн.

 

В галузі зв’язку:

Послуги поштового зв’язку в районі забезпечують відділення «Нової Пошти», національної служби доставки «Ін Тайм» та Новоушицьке центральне відділення поштового зв’язку Хмельницької дирекції ПАТ «Укрпошта», яким протягом І півріччя 2018 року реалізовано послуг поштового зв’язку на суму 2,3 млн.грн, що становить 124,7% до відповідного періоду 2017 року.

Послуги електрозв’язку в районі забезпечують оператори мобільного зв’язку (14 веж стільникового зв’язку) та Новоушицька станційно-лінійна дільниця №3 комбінованого центру телекомунікацій №155 м. Кам’янець-Подільський Хмельницької філії ПАТ «Укртелеком», яка також надає послуги в мережі Інтернет. Дільницею обслуговується 2373 абонентів, що на 374 абоненти більше ніж на початок року.

За І півріччя 2018 року дільницею надано послуг на суму 1,7 млн.грн, що складає 116,3% до відповідного періоду минулого року.

 

Постійна увага з боку райдержадміністрації приділяється розширенню мережі торгівлі та громадського харчування. Здійснюється моніторинг цін на продукти харчування першої необхідності з метою недопущення їх необґрунтованого підвищення.

Торгівельне обслуговування населення району здійснюють 278 магазинів та працюють 21 об’єкт громадського харчування. 56 об’єктів на території району здійснюють побутове обслуговування населення.

Обсяг роздрібного товарообороту за січень-березень 2018 року склав 8,5 млн.грн.

 

Створювалося сприятливе середовище для здійснення підприємницької діяльності шляхом упровадження системних заходів з оптимізації державного регулювання у сфері державної реєстрації суб’єктів господарювання, дозвільної системи та реалізації ефективної регуляторної політики.

Станом на 1 липня 2018 року в сфері малого підприємництва зареєстровано у єдиному державному реєстрі 747 суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб.

Для поліпшення якості адміністративних послуг, які надаються органами державної влади, створення зручних і сприятливих умов для отримання відповідних послуг громадянами та суб’єктами господарювання, доступності та спрощення процедури їх отримання діють центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) райдержадміністрації та селищної ради.

На офіційних веб-сайтах райдержадміністрації та селищної ради розміщується та постійно оновлюється актуальна інформація в розділах «Центр надання адміністративних послуг».

Станом на 1 липня 2018 року перелік адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП райдержадміністрації складає 111 найменувань, через ЦНАП селищної ради – 237 найменувань.

З метою забезпечення зручності та оперативності суб’єктів звернення в приміщенні Центру надання адміністративних послуг Новоушицької селищної ради, за договором з ПАТ «Ощадбанк», розміщено POS-термінал для оплати адміністративного збору.

Протягом І півріччя 2018 року через центри надання адміністративних послуг надано 10668 адміністративних послуг. Адміністраторами ЦНАП райдержадміністрації надано 34 документи дозвільного характеру.

У Новоушицькому відділенні Кам’янець-Подільської ОДПІ надається 17 адміністративних послуг. За І півріччя 2018 року відділенням надано 3651 адміністративну послугу.

 

За І півріччя 2018 року до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло податків, зборів без врахування міжбюджетних трансфертів на суму 30,7 млн.грн, що становить 110,5% до уточнених призначень на відповідний період (план 27,8 млн.грн). Темп росту до відповідного періоду 2017 року становить 19,8% (25,6 млн.грн). У середньому по району на одного жителя припадає 1081 гривень доходів загального фонду бюджету.

В тому числі до загального фонду бюджету ОТГ надійшло 28,1 млн.грн, районного бюджету – 2,6 млн.грн, в тому числі до сільських рад – 1,4 млн.грн.

В структурі доходів загального фонду: податок з доходів фізичних осіб становить – 58,2%, місцеві податки становлять – 32,8%.

До спеціального фонду бюджету надійшло 3,5 млн.грн.

У І півріччя 2018 року до бюджету надійшло базової дотації, що одержується з державного бюджету на суму 7,2 млн.грн, освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 27,7 млн.грн, медичної субвенції – 13,1 млн.грн.

 

Протягом І півріччя 2018 року органами державної фіскальної служби в районі забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів податкових платежів (зборів) на суму 56,4 млн.грн при доведених планових показниках 52,3 млн.грн, виконання становить 107,8%.

До державного бюджету мобілізовано 23 млн.грн, до місцевого бюджету – 33,4 млн.грн.

Найбільша вага мобілізованих бюджетних призначень припадає на:

податок з доходів фізичних осіб – 29,8 млн.грн;

податок на додану вартість – 11,4 млн.грн;

єдиний податок з фізичних, юридичних осіб та с/г товаровиробників – 5,6 млн.грн;

плата за землю з фізичних та юридичних осіб – 4 млн.грн.

У І півріччі 2018 року збільшились надходження до бюджету порівняно з відповідним періодом минулого року по:

податку на додану вартість – на 8,7 млн.грн;

податку з доходів фізичних осіб – на 1,9 млн.грн;

єдиному податку з фізичних та юридичних осіб – на 1,6 млн.грн;

платі за землю з фізичних та юридичних осіб – на 1,2 млн.грн.

Однак станом на 01.07.2018 заборгованість за податковими зобов’язаннями по податках і платежах становить до зведеного бюджету – 2,7 млн.грн, з них до державного бюджету – 0,4 млн.грн. Разом з тим, порівняно з 01.01.2018 борг до зведеного бюджету зменшився на 247,3 тис.грн.

 

Станом на 1 липня 2018 року на обліку в органах ПФУ перебуває 10401 пенсіонер. Середній розмір пенсій у порівнянні з відповідним періодом минулого року зріс на 265,3 грн та становить 1865,9 грн, що на 492,9 грн вище прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1373 грн).

 

Базовим завданням для райдержадміністрації є підвищення рівня заробітної плати працюючим та зайнятість населення Новоушицького району.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників за січень-червень 2018 року за результатами вибіркового моніторингу склала 6395,6 грн, що на 1135,5 грн, або 21,6% більше відповідного періоду 2017 року (5260,1 грн).

Середня заробітна плата у червні 2018 року за результатами вибіркового моніторингу склала 7239,1 грн, що на 1595,1 грн більше, ніж у січні 2018 року (5644 грн) та на 3516,1 грн більша розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн).

Найвищий рівень середньої заробітної плати за червень 2018 року спостерігався у галузях: освіти – 9137,3 грн, сільського та лісового господарства – 8512,3 грн.

Найнижчий рівень середньої заробітної плати за червень 2018 року спостерігався у галузі промисловості – 4765 грн.

Стан виплати заробітної плати та легалізації «тіньової» зайнятості розглядався на спільних засіданнях комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, соціальних виплат та робочої групи зі сприяння легалізації тіньової занятості населення та тіньової заробітної плати. Протягом І півріччя 2018 року проведено 6 спільних засідань комісій, на яких заслухано звіти 23 керівників підприємств, установ, організацій та представників малого бізнесу. З метою сприяння легалізації трудових відносин проведено 14 обстежень, 24 фізичних особи залучено до державної реєстрації, як суб’єкти підприємницької діяльності.

Новоушицькою об’єднаною територіальною громадою створена комісія з питань здійснення контролю за додержанням вимог чинного законодавства та зайнятості населення, якою протягом І півріччя проведено 6 обстежень та виявлено 6 осіб без оформлених документів найманих працівників.

Завдяки проведеній інформаційно-роз’яснювальній роботі фізичні особи – підприємці оформили трудові відносини із 87 найманими працівниками, як результат додаткові надходження до місцевого бюджету склали 205 тис.грн.

Задля не допущення порушень з виплати заробітної плати працюючим та тіньової занятості населення, даний напрямок роботи знаходиться під постійним контролем районної державної адміністрації.

 

Протягом І півріччя 2018 року в районі приділялась увага розвитку охорони здоров`я, освіти, культури і спорту, молодіжній політиці, реалізації державної політики в галузі соціально-трудових відносин, зайнятості населення, матеріально-побутового обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, адресної соціальної підтримки малозабезпечених верств населення.

 

Стан справ у галузі охорони здоров’я.

Станом на 01.07.2018 року чисельність населення району становила 27916 особи, з них: 23921 особа (85,6%) – сільське населення, 4447 дітей, 14100 особи працездатного віку.

Народилося 60 дітей (2,1 на 1000 населення). Померло 145 осіб (5,1 на 1000 населення). У працездатному віці померло 30 осіб (2,1 на 1000 працездатного населення).

Ліжковий фонд Новоушицької центральної районної лікарні приведено до вимог регламентуючих наказів та рекомендацій департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації. На сьогодні ліжковий фонд складає 117 ліжок (41,9 на 10000 населення).

Протягом січня-червня 2018 року у цілодобовому стаціонарі ЦРЛ проліковано 2072 хворих, рівень госпіталізації – 749,3 на 10000 населення. Зайнятість ліжка складає 164,2, середній термін лікування на ліжку – 9,1.

Надання амбулаторної медичної допомоги населенню забезпечується поліклінікою центральної районної лікарні, де ведеться прийом лікарями 20 лікарських спеціальностей. Проведено 49652 відвідування.

При поліклініці розгорнуто 13 ліжок денного стаціонару, в якому за звітний період проліковано 482 хворих (172,6 на 10000 населення).

Протягом І півріччя 2018 року флюорографічно обстежено на туберкульоз 2915 осіб, що складає 120,3 на 1000 підлягаючого контингенту. Під час обстеження виявлено 46 рентгенпозитивних осіб, із яких 38 дообстежено.

Вперше виявлено на туберкульоз 7 осіб, з яких 2 з деструктивною формою. Виявлено 66 хворих на злоякісні новоутворення із них 20 хворих візуальною патологією.

У Новоушицькій центральній районній лікарні зареєстровано 56,25 штатних посад лікарів, на яких працює 47 осіб.

На 2018 рік фінансування Новоушицької центральної районної лікарні заплановано 22778,7 тис.грн, профінансовано 10293,1 тис.грн Видатки на медикаменти на 1 ліжко-день становлять 17,39 грн, видатки на харчування на 1 ліжко день – 6,58 грн. Залучено позабюджетних коштів у сумі 895,5 тис.грн.

Станом на 01.07.2018 року Новоушицький центр первинної медико-санітарної допомоги включав 6 АЗП/СМ і 44 ФАП та ФП, які обслуговували сільських жителів.

Надання амбулаторної допомоги проводиться лікарями АЗП/СМ та лікарями-педіатрами.

Протягом І півріччя 2018 року профінансовано 5374,1 тис.грн (89%).

Протягом звітного періоду цього року лікарями Новоушицького центру первинної медико-санітарної допомоги обслужено 43024 відвідувань пацієнтів.

Сімейними лікарями та лікарями педіатрами проліковано 683 хворих.

В Новоушицькому центрі первинної медико-санітарної допомоги розгорнуто 38 ліжок денного стаціонару, де проліковано 804 хворих.

Особлива увага у роботі приділяється наданню медичної допомоги дітям, ветеранам, пільговим категоріям населення. Огляди дітей першого року життя перебувають на постійному контролі.

Протягом січня-червня цього року проведено 81 виїзд педіатрів, сімейних лікарів в населені пункти району. Оглядами охоплено 1430 сільських жителів.

Флюорографічно обстежено 5840 осіб, що становить 24,7% від підлягаючих в тому числі пересувним флюорографом 3240 осіб. Цитологічно обстежено 4855 жінок (38,1% від підлягаючих).

Також протягом звітного періоду 2018 року проведена туберкулінодіагностика дитячого населення: підлягало 1459 дітей, зроблено 331 дитині (22,68%).

Станом на 01 липня 2018 року отримано вакцину для забезпечення профілактичних щеплень дитячого населення в кількості 3750 доз на суму 182055,59 грн. Проведено 3585 щеплень.

Стан справ у галузі освіти, молоді та спорту.

Забезпечено роботу 23 загальноосвітніх навчальних закладів, 34 дошкільних навчальних закладів. З початку 2017/2018 навчального року навчанням охоплено 2059 учнів шкіл, 714 вихованців дошкільних закладів.

Усі заклади освіти функціонують в однозмінному режимі. Мова навчання – українська. Функціонує російськомовна школа – Пилипохребтіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, у якій навчається 40 учнів.

Здійснюються заходи щодо соціального захисту учасників навчально-виховного процесу. Харчуванням охоплено усіх вихованців загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Пільги одержують понад 300 учнів та 150 вихованців дошкільних навчальних закладів. Вартість шкільного обіду – 8 грн, утримання дитини дошкільного віку – 15 грн

До місця навчання та у зворотному напрямку у 2017/2018 навчальному році підвозилися 393 учні (100% тих, хто потребує підвезення). Автотранспортний парк нараховує 17 одиниць.

Організовано вивчення ряду питань щодо здійснення управлінської, методичної, виховної діяльності навчально-виховних закладів освіти.

Під час проведення оздоровчої кампанії працювали 9 пришкільних таборів. Відпочинком та оздоровленням охоплено 329 дітей. Вартість харчування на 1 день – 12,50 грн.

За кошти місцевого бюджету придбано 32 путівки на оздоровлення дітей в стаціонарних таборах. Оздоровленням охоплено 49 дітей.

З метою організації змістовного дозвілля учнівської молоді організовувались екскурсійні поїздки до визначних місць території України.

Всього на відпочинок і оздоровлення дітей використано 272,6 тис.грн.

В усіх закладах освіти проводяться поточні ремонти шкільних приміщень. Упорядковано спортивні майданчики й прилеглі території.

Право безкоштовно користуватися спортивними та ігровими майданчиками, розташованими на території району, надається усім бажаючим.

Спортивна база в районі складається з центрального районного стадіону, 24 спортивних майданчиків, 19 спортивних залів та 13 футбольних полів.

В районі діє дитячо-юнацька спортивна школа, в якій займається 270 вихованців, функціонують спортивні секції з баскетболу, футболу, волейболу, вільної боротьби, пауерліфтингу, карате-до та легкої атлетики.

У сільській місцевості працюють тренери дитячо-юнацької спортивної школи з вільної боротьби та баскетболу (с.Вільховець), волейболу (с.Куча) та з легкої атлетики (с.Пилипи Хребтіївські). Їхні вихованці постійно беруть участь у районних, обласних та всеукраїнських змаганнях.

На громадських засадах у селах Березівка, Струга, Пилипківці, Глібів, Зелені Курилівці, Песець, Вільховець, Косиківці, Івашківці, Заміхів, Ставчани сформовано дитячі футбольні та волейбольні команди, які постійно беруть участь в районних спортивних змаганнях.

Станом на сьогодні значно поліпшилась і матеріальна база, зокрема: проведено капітальний ремонт фізкультурно-оздоровчого комплексу, спортивних залів, придбано спортивний інвентар.

Діяльність щодо захисту прав та інтересів дітей.

Станом на 01 липня 2018 року на первинному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебувало 67 дітей, з них 38 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 28 дітей, які проживають у сім'ях, у яких батьки або особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов'язків та 1 дитина, яка систематично самовільно залишає місце свого постійного проживання.

Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 26 дітей влаштовано в сімейні форми виховання, що складає 78% від загальної кількості дітей цієї категорії.

Службою у справах дітей райдержадміністрації постійно здійснюється контроль за умовами проживання, виховання та розвитку дітей в 16 сім’ях опікунів (піклувальників), у яких виховується 23 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, у 5 сім’ях усиновлювачів, у яких виховується 6 дітей, та в 7 прийомних сім'ях, у яких виховується 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Забезпечено взяття за місцем походження дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16-ти років, на квартирний облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов. За рішеннями виконавчих комітетів сільських та селищної рад 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 33 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають на квартирному обліку.

Протягом січня-червня 2018 року за рішенням Новоушицького районного суду задоволено позов райдержадміністрації, як органу опіки та піклування та визнано право власності на спадкове майно дитини-сироти.

Протягом звітного періоду 2018 року на території району проведено 26 рейдів, виявлено 7 дітей та взято на облік, попереджено 38 осіб про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків. В ході проведення рейдів діти в батьків у зв'язку із загрозою життя та здоров'я не відбиралося.

Обстежено умови проживання 37 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. До Новоушицького районного суду подано 1 позов про позбавлення батьківських прав та підготовлено 1 висновок щодо доцільності позбавлення батьківських прав.

З початку 2018 року службою у справах дітей райдержадміністрації організовано проведення 8 засідань комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації, на яких розглянуто 31 питання щодо захисту особистих, житлових та майнових прав та інтересів дітей. Захищено права 94 дітей.

Стан справ у галузі культури.

Протягом І півріччя 2018 року проводилась робота зі зберігання, розвитку та популяризації національної культурної спадщини, культур національних меншин, поповнення книжкових фондів бібліотек, зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури, створенню безпечних умов праці працюючим.

В районі функціонує 21 бібліотека, дитяча музична школа, історико-краєзнавчий музей, 47 клубних установ. Створено умови для діяльності 3 народних аматорських колективів, 129 колективів художньої творчості, в тому числі 2 колективи, що представляють національні меншини і проживають на території району, 32 любительських об`єднань та 161 клубних формувань, 4 клуби за інтересами, 90 дитячих гуртків.

З нагоди відзначення державних, професійних свят, пам’ятних дат та ювілеїв звітного періоду цього року закладами культури і мистецтв району організовано та проведено 680 культурно-мистецьких заходів, на яких побувало близько 16,0 тис. відвідувачів.

Бібліотеками району проведено 386 заходів. Послугами бібліотек району скористалося: 15,2 тис. читачів, яким видано 155,1 тис. примірників книг та періодичних видань. Відвідування склало 60,0 тис. осіб. Бібліотечні фонди поповнилися новою літературою та періодичними виданнями у кількості 3456 примірників. Послугою безкоштовного доступу до мережі Інтернет скористалося 2662 відвідувачі.

Музейний фонд Новоушицького історико-краєзнавчого музею становить 2807 предметів основного фонду та 1044 предмети науково-допоміжного фонду. Передано 8 предметів на постійне зберігання. Всього проведено 87 екскурсій, з яких: 34 тематичних, 53 оглядових, на яких побувало 914 відвідувачів, з них 651 дитина.

Протягом 2017/2018 навчального року у дитячій музичній школі навчалося 245 учнів, працює 15 викладачів.

На території Новоушицького району забезпечується охорона та періодичне обстеження: 67 пам’яток історії, 16 пам’яток археології, що перебувають на державному обліку та щойно виявлених 43 об’єкти архітектури. Періодично проводилася робота з підтримки їх у належному стані.

Оформлені акти технічного стану на пам’ятки та об’єкти історії та проводиться робота з оформлення охоронних договорів на об’єкти та пам’ятки археології.

Протягом І півріччя 2018 року не зафіксовано порушень пам’яткоохоронного законодавства України.

Стан справ у галузі соціально-трудових відносин, зайнятості та соціального захисту населення.

Станом на 01 липня 2018 року в районі обслуговувалось 10401 одержувач пенсій (на 01.07.2017 – 10488). Їм виплачено 116444,2 тис.грн Середній розмір виплаченої пенсії на 1 одержувача склав 1865,9 грн (на 01.07.2017 – 1600,6 грн).

Станом на 01.07.2018 року за сприянням районного центру зайнятості працевлаштовано 128 чол. (станом на 01.07.2017 року – 137 чол.). Кількість зареєстрованих безробітних на 01 липня 2018 року – 227 осіб (станом на 01.07.2017 року – 314 чол.).

Станом на 01.07.2018 року за інформацією єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають права на пільги на обліку перебувало 1193 ветерани війни, в тому числі 249 учасників бойових дій (в тому числі 188 учасників АТО), 116 інвалідів війни (в тому числі 4 учасники АТО), 671 учасник війни, 157 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (в тому числі 4 АТО), 2625 ветеранів праці, з яких 730 є і ветеранами війни і ветеранами праці, 3487 дітей війни, 69 постраждалих від аварії на ЧАЕС, 41 ветеран військової служби, органів внутрішніх справ, 4 жертви нацистських переслідувань, 29 відповідно до законів України «Про пожежну безпеку», «Про Службу безпеки України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», 391 сільський педагог на пенсії, 27 сільських працівників бібліотеки на пенсії, 160 сільських медиків на пенсії, 16 працівників культури на пенсії, 185 багатодітних сімей та 606 дітей з багатодітних сімей, 25 одержувачів соціальних пенсій.

Станом на 01.07.2018 року на обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебувало 69 громадян постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, з них: І категорії – 19 чол., ІІ категорії – 40 чол., ІІІ категорії – 10 чол. та 4 дитини.

Протягом січня-червня 2018 року на виплату компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи надійшло 120,9 тис.грн, на пільгове медичне обслуговування громадян – 2,1 тис.грн.

З метою виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» здійснено паспортизацію багатодітних сімей району та сформовано єдиний реєстр багатодітних сімей, який постійно оновлюється для забезпечення отримання пільг багатодітними сім’ями, які зареєстровані та проживають на території району.

Станом на 01 липня 2018 року видано 72 посвідчення для батьків багатодітних сімей та 117 посвідчень для дітей з багатодітних сімей.

Станом на 01.07.2018 року відділом грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення райдержадміністрації призначено 985 різних видів соціальних допомог, а також 768 субсидій на придбання скрапленого газу та твердого палива та 326 на оплату житлово-комунальних послуг.

У Новоушицькому територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) діє чотири відділення:

відділенням соціальної допомоги вдома обслужено 500 громадян, надано 164705 послуг (в тому числі 312 платних на суму 6094 грн), а саме: оформлення різних видів документів, оплата платежів, виклик лікаря, доставка медикаментів, купівля і доставка з ринку та магазину продовольчих та промислових товарів, прибирання приміщень, приготування їжі, допомога в обробітку присадибної ділянки, прання білизни, надання допомоги в особистій гігієні та багато інших;

відділенням соціально-психологічної реабілітації обслужено 2018 осіб, надано 16111 послуг (у тому числі 4548 платних на суму 49485,50 грн), а саме: послуги по ручному та механічному масажу, фізіотерапевничні послуги. В приміщенні галокомплексу надаються послуги жителям району для профілактики і лікування гострих і хронічних захворювань органів дихання. З червня 2018 року було запроваджено новий метод лікування – світло терапія за допомогою фотонних апаратів Коробова А. – Коробова В.;

відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслужено 380 громадян, надано 1075 послуг (в тому числі 267 платних на суму 13998,7 грн) з ремонту взуття, одягу, приміщень, перукарських послуг, з розпиловки дров, підрізанню дерев, обкошуванні бур'янів та інші;

відділенням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді обслужено 130 громадян, надано 230 послуг, а саме: психологічна і юридична допомога, організація лікування, поліпшення житлових умов тощо.

З метою забезпечення якісного обслуговування громадян за місцем проживання проводяться виїзди в сільські територіальні центри сіл Куча та Отроків де надаються послуги з ручного масажу, магнітотерапії, ультразвукова терапія, електрофорез, ампліпульс, озокерит, ремонту взуття та одягу, перукарські послуги.

 

Начальник відділу економічного розвитку,
торгівлі та інфраструктури
адміністрації                               Л.Бурденюк