Адміністратор сайта

Дитині потрібна сім'я

Дитині потрібна сім'я30 вересня - День усиновлення

Нехай людські любов і шана
Осилять всі шляхи круті,
Бо в дітях ми себе лишаєм,
Себе продовжуєм в житті.

В.Крищенко

Дитинство – це чудова пора сподівань на щасливе життя та здійснення мрій, кожна дитина має право на достойне та щасливе життя.

Захист дитини є одним із пріоритетів нашої держави. Відповідно до Указу Президента України в нашій державі щорічно 30 вересня відзначається День усиновлення. Символічно, що цей день співпадає з релігійним святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Це свято життєвої мудрості та досвіду, взаєморозуміння, великої душі та великого терпіння. Святий обов’язок дорослих – зробити все можливе, щоб кожна дитина зростала в сім’ї, в любові і достатку. Тому щиро дякуємо кожній сім’ї, яка усиновила дитину, висловлюємо подяку кожному з прийомних батьків, опікунам та піклувальникам, які подарували дітям частинку свого серця і сімейний затишок.

Cьогодні тема усиновлення активно висвітлюється та пропагандується у засобах масової інформації через соціальну рекламу, аби привернути суспільну увагу до проблем дітей, що з різних причин не мають батьківської опіки. Ст. 207 Сімейного Кодексу України визначено, що усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя. Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду.

Існують законодавчо закріплені державні гарантії при усиновленні дитини.

Так, особа, яка усиновила дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, має право:

- на грошову допомогу при усиновленні дитини, у розмірі як при народженні першої дитини; при усиновленні двох і більше дітей розмір допомоги не змінюється;

- на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

- на отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів - при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів (при усиновленні дитини віком старше трьох років);

- на отримання щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.

Щодня все більше наших громадян відкривають свої серця і двері домівок для дітей. Якщо Ви не байдужі до сирітської долі та маєте бажання взяти дитину у родину, звертайтеся до служби у справах дітей Новоушицької райдержадміністрації  (смт Нова Ушиця, вул. Подільська, буд. 17, каб. 106, т. 2-13-47).

Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Н.Мельник
   
   


Повернутись

© 2005-2020 Новоушицька районна державна адміністрація Хмельницької області
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International
вул.Подільська, 17, смт Нова Ушиця Хмельницкої області, Україна, 32600;
admin@nu-rda.gov.ua; +380688449980, (03847)21281, (03847)21170, (03847)21878