Новоушицька районна державна адміністрація Хмельницької області
English          Русский


Карта сайта
Адміністратор сайта


ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
Новоушицького відділення поліції
Дунаєвецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області 
Місячник добровільної здачі зброї

    В жовтні 2016 року на території держави проводиться місячник добровільної здачі до ОВС зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.
    Обов’язковій здачі в поліцію підлягають зброя і боєприпаси, що знаходяться у незаконному користуванні. Сюди відноситься знайдена на місцях боїв Великої Вітчизняної війни зброя військових зразків, та яка залишилася онукам або дітям від родичів, так як після смерті власника її зберігання незаконне, а також зброя і спецзасоби, які були неправомірно вилученні у працівників правоохоронних органів та спеціальних служб.
    За порушення законодавства у сфері обігу зброї передбачається адміністративна і кримінальна відповідальність. Стаття 263 Кримінального кодексу України «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність. У стаття 190 КУпАП зазначається: «придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї,а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ — тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.
    Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін.) згідно ч.2 ст.263 – «штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років».
    Однак, законодавець передбачив обставини, що виключають притягнення до кримінальної відповідальності за злочини у сфері незаконного обігу зброї, а саме в частині 3 статті 263 ККУ зазначено, що «Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої».
    З питань здачі зброї, спецзасобів, боєприпасів та вибухових речовин, а також придбання чи реєстрації зброї, та спецзасобів звертайтеся до інспектора з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи капітана поліції Котельнікова Олега Сергійовича або до чергової частини Новоушицького відділення поліції ДВП ГУ НП в Хмельницькій області .

    06.10.2016


 

Заборона посіву маку та конопель

    Шановні жителі Новоушицького району!
    З початком посівного сезону нагадую, що статтею 310 Кримінального Кодексу України передбачається кримінальна відповідальність за незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель - у вигляді штрафу від стадо п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.
    Якщо ж таке діяння вчинене особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 КК України, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості п'ятисот і більше рослин чи конопель в кількості п'ядесят і більше рослин- караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
    Звертаю вашу увагу, що за ч. 1 ст. 310 підлягають кваліфікації дії осіб, які незаконно здійснили посів або вирощування снотворного маку у кількості від100 до 500 рослин,чи конопельв кількості від10 до 50 рослин. Проте зовсім незначна кількість посіяних або вирощуваних рослин снотворного маку чи конопель (кілька рослин) може бути підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає покарання у вигляді штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних доходів громадян.
    Злочин вважається закінченим з моменту виконання дій, що утворюють посів (внесення насіння в ґрунт) чи вирощування (коли здійснюються заходи по догляду) рослинних культур, що містять наркотики, - незалежно від того, чи були вирощені снотворний мак або коноплі, чи був зібраний урожай і вироблено (виготовлені) наркотичні засоби.

    Начальник Новоушицького відділення поліції А.Ю.Островський

    16.05.2016


  

«Мінус один. Не стань наступним»

     В Україні стартувала соціальна кампанія з безпеки дорожнього руху «Мінус один. Не стань наступним». Кампанія такого масштабу з відповідної тематики започатковується в нашій державі вперше та носить виключно соціальний характер. Український проект направлений на зниження аварійності на автодорогах, зменшення тяжкості наслідків ДТП й здійснюється в рамках реалізації одного з пріоритетних напрямків діяльності Нацполіції України – забезпечення безпеки дорожнього руху.

     Інспектор Новоушицького ВП ДВП ГУНП в Хмельницькій області капітан поліції Маковійчук В.В.

    30.03.2016


 

Оперативно-профілактичні заходи з метою запобігання викрадення металу


    У зв’язку з поширенням злочинів, пов’язаних з розкраданням металобрухту, а також з метою виявлення та знешкодження злочинних груп, що займаються викраденням металу, розкомплектуванням обладнання об’єктів і підприємств енергетики, транспорту, зв’язку, сільського господарства, а також на виконання Доручення ГУ Національної Поліції в Хмельницькій області, на території Новоушицького району та області в період з 26 лютого по 15 березня 2015 року проводяться оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Метал».

    Начальник сектору Новоушицького відділення поліції Дунаєвецького відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області майор поліції А.І.Лопатюк

    01.03.2016


 

МВС ще раз нагадує власникам зброї правила її зберігання та перенесення


    Мисливська вогнепальна (газова) зброя повинна зберігатися по місцю постійного проживання в металевому сейфі (ящику) спеціально виготовленому для зберігання зброї , що закривається внутрішнім замком. Сейф (ящик ) для зберігання зброї повинен бути прикріплений до підлоги або стінки . При цьому зброя має бути в розрядженому стані. Ключі від сейфа зберігаються особисто у власника зброї , або в надійному місці, виключаючи доступ до зброї будь-яких сторонніх осіб ( в тому числі близьких родичів).
    Співробітники міліції мають право проводити перевірку стану зберігання зброї з 07.00 до 22.00 години. За допущені порушення правил дозвільної системи зброя може бути вилучена згідно діючого законодавства.
    В разі втрати або викрадення зброї , а також при зміні місця проживання власник зброї повинен відразу сповістити про це до міліції де на обліку знаходиться зброя .
    Власник зброї повинен попередити своїх родичів, що у разі його смерті, зброю необхідно протягом п’ятиденного терміну здати до міліції на тимчасове зберігання до вирішення питання щодо успадкування майна.
    Під час перенесення або перевезення вогнепальна зброя має бути у розрядженому стані (для напівавтоматичної зброї відсутність патрона в патроннику).
    У всіх випадках під час перенесення або перевезення зброї, боєприпасів до неї, власник зобов’язаний мати при собі дозвіл органу внутрішніх справ на право зберігання зброї.
    Категорично забороняється : - передавати зброю іншій особі
    Панове мисливці та власники зброї! Суворо дотримуйтесь правил поводження зі зброєю вдома та на полюванні , не допускайте скоєння нещасних випадків із застосуванням вогнепальної зброї .
    Зброя жартів не любить та помилок не пробачає !

    Інспектор ДС Новоушицького РВ УМВС
    капітан міліції Котельніков О.С.

    26.06.2015


 

УВАГА! Прийом громадян


    УВАГА!!! 10червня 2015 року з 10.00 год. до 12.00 год. в приміщенні Новоушицькогорайонного відділу Управління МВС України в Хмельницькій області, за адресою смт Нова Ушиця, вул.Українська, 1, буде здійснюватись прийом громадян куратором Управління МВС України в Хмельницькій області тимчасово виконуючим обов’язки заступника начальника – начальником міліції громадської безпеки Мельником Сергієм Васильовичем.

     08.06.2015


 

УВАГА! «Нерест»!


    У зв'язку з настанням весняно-літнього періоду територіальними органами рибоохорони видаються накази про встановлення заборони на вилов риби в період нересту та інших водних живих ресурсів на водних об'єктах України. Однак правопорушники ігнорують вимоги, чим завдають великої шкоди відтворенню рибних запасів у рибогосподарських водних об'єктах, використовуючи при цьому заборонені знаряддя вилову, електрострум, вибухові речовини тощо.
    Відповідно до наказу Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Хмельницькій області «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних ресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в 2015 році» на всіх водоймах встановлюється заборона на промисловий та любительський лов риби та інших живих ресурсів на час ходу риби на нерест та період відкладання ікри.
    Як правило любительський та спортивний вилов водних живих ресурсів на рибогосподарських водних підконтрольних Головному державному управлінню охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Хмельницькій області в такі строки:
    а). В усіх водосховищах з 01 квітня по 10 червня (включно).
    б). У всіх інших річках та їх кореневих водах з 01 квітня по 20 травня (включно), а в придаткових з 01 квітня по 30 червня (включно) 2015 року.
    - Промисловий вилов водних живих ресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Головному державному управлінню охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Хмельницькій області в такі строки:
    а). У Дністровському водосховищі – з 01.04.2015 по 29.06.2015 (включно).
    б). У водоймі - охолоджувачі Хмельницької АЕС – з 01.04. по 09.06.2015 (включно).
    в). У кореневих водах всіх інших річок – з 01.04 по 20.05.2015 (включно), а в придаткових – з 01.04 по 29.06.2015 (включно).
    Разом з цим, із початком скресання криги на водоймах області (березень місяць) розпочинається нерест та період відкладання ікри у щуки. У цей час косяки цих риб з великих річок та озер ідуть у малі річки й у заплави, де збираються на вкритих дерниною ділянках, глибина яких не перевищує 1 м. Нерест відбувається при температурі води 1—10°, інколи — при вищій. Починається він із сходом сонця.
    На виконання Плану спільних заходів Державного комітету рибного господарства України і МВС України по боротьбі з браконьєрством та іншими порушеннями правил рибальства, а також з метою нейтралізації дій угруповань, що займаються незаконним промислом риби та інших водних живих ресурсів на території України, та району вчасності і надання допомоги в проведенні рибоохоронних заходів Державному комітетові рибного господарства на території області силами працівників міліції спільно з працівниками рибоохорони та санітарно-епідеміологічної служби проводяться профілактичні заходи на територіях ринків, місцях стихійної торгівлі, в басейні р. Дністер та інших водоймах району, під час яких будуть виявлятися особи, що займаються незаконним виловом і торгівлею водними живими ресурсами. Крім того проводяться перевірки місць зберігання та стоянок плавзасобів, що перебувають у власності юридичних і фізичних осіб, з метою виявлення тих, які використовуються для браконьєрського чи незаконного вилову водних живих ресурсів у період весняно-літньої заборони вилову риби. Також створені спеціальні мобільні групи з числа працівників Державної автомобільної інспекції та територіальних органів рибоохорони з метою забезпечення контролю на автошляхах, прилеглих до водойм.
    В разі виявлення осіб, які ведуть незаконний рибний добувний промисел, працівниками міліції Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області спільно з рибінспекцією буде вирішуватися питання про притягнення таких осіб до кримінальної відповідальності за ст. 249 Кримінального Кодексу України, відповідальність якої передбачена штрафом до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або обмеження волі до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутку.

     Начальник СДІМ Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області майор міліції А.І. Лопатюк

     26.03.2015


 

Новоушицький РВ УМВС України в області інформує


    З 10.00 до 12.00 години з 24 по 25 березня 2015 року у Новоушицькому РВ УМВС України в Хмельницькій області буде проводитись прийом начальником Новоушицького РВ підполковником міліції Білянським Юрієм Олександровичем громадян з питань функціонування на території оперативного обслуговування гральних закладів.

     23.03.2015 

Як вберегтися від ШАХРАЇВ


    Увага! Міліція попереджає про найпоширеніші види шахрайств

    ШАХРАЙСТВО ПО ІНТЕРНЕТУ
    Цей вид шахрайства полягає у незаконному використанні персональних даних користувачів мережі.
    Шахраї під різними приводами виманюють данні про банківські карткові рахунки (номер платіжної картки, термін дії ПІН-код та додатковий код, який розміщений на її звороті). Маючи таку інформацію, можна легко проводити інтернет-платежі.
    Наприклад, людина розмістила оголошення (в Інтернеті, газеті тощо) про продаж якогось товару. Зловмисники телефонують до неї на зазначений номер та просять повідомити дані банківської картки для того, щоб переказати гроші за товар. Натомість, з карткового рахунку знімаються усі гроші.
    ШАХРАЙСТВО ПО ТЕЛЕФОНУ
    Шахраї телефонують обраній жертві та повідомляють, що близька людина скоїла якийсь злочин чи стала винуватцем дорожньо-транспортної пригоди і перебуває під вартою.
    Задля звільнення від кримінальної відповідальності їм необхідно терміново перерахувати гроші на вказаний номер телефону або поповнити банківський рахунок.
    При цьому злочинці вимагають у потерпілих не роз'єднувати зв'язок з ними до того, як їм перерахують гроші. Це робиться для того, щоб жертва не могла передзвонити до родича і перевірити, чи з ним справді щось сталося.
    «ЗНЯТТЯ ПОРЧІ»
    Не дозволяйте незнайомим особам ворожити вам, особливо на цінних речах, грошах.
    Як правило, ці речі ніколи не повертаються власникам.
    Пам’ятайте, що жертвами такого роду шахрайства, як правило, стають люди із слабкою волею, яких спіткали життєві негаразди.
    Часто в тенета шахраїв потрапляють молоді люди (в основному дівчата).
    Щоб не потрапити на гачок шахраїв:
    • не повідомляйте нікому свої персональні дані, у тому числі про банківські платіжні картки
    • не оплачуйте наперед товари та послуги, тим більше через Інтернет
    • ніколи не відчиняйте двері незнайомцям та нікому не показуйте, де зберігаєте гроші
    • роз’яснюйте дітям, що не слід вступати у переговори з незнайомими людьми, а також давати незнайомим цінні речі, зокрема, мобільні телефони

    Якщо ви стали жертвою шахрайства, негайно повідомте про це в міліцію за телефоном 102!

     22.01.2015


 

Правоохоронці закликають людей бути пильними, купуючи товари через мережу Інтернет


    Правоохоронці закликають людей бути пильними, купуючи товари через мережу Інтернет, адже там шахрайств - на кожному кроці. Особа замовляє товар та розраховується за нього, а натомість своє придбання отримує не в справному стані, або зовсім інший товар із нижчими технічними характеристиками, або не отримує його взагалі.
    Новоспечене шахрайство по телефону зловмисники також продовжують практикувати. Так, злочинці телефонують громадянам і повідомляють, що їх близька людина потрапила в біду. Відтак, пропонують родичам заплатити певну суму грошових коштів, щоб визволити рідну людину. До прикладу, зловмисники запевняють, що один із близьких родичів потрапив до міліції за вчинення кримінального проступку або вчинив ДТП. Для вирішення питання про непритягнення його до кримінальної відповідальності необхідно скинути певну кількість грошей на платіжну картку або поповнити рахунок мобільного телефону, з якого дзвонять.
    Міліція Хмельничини закликає! Шановні громадяни, будьте пильними, не станьте жертвою нових шахрайських схем. У разі, якщо вам телефонують невідомі особи, представляючись працівниками правоохоронних, медичних чи інших структур із повідомленням про те, що хтось із ваших родичів чи близьких потрапив у біду і тепер вам потрібно сплатити певну суму коштів, аби йому допомогти, не поспішайте та не панікуйте. Одразу ж телефонуйте до міліції! (102).

     10.12.2014


 

Новоушицький районний відділ управління МВС України в Хмельницькій області проводить відбір кандидатів на службу в органи внутрішніх справ України.


    Прийом на службу в органи внутрішніх справ здійснюється на підставі вимог Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.1991 року №114.
    На службу в органи внутрішніх справ приймаються на добровільних засадах особи, які досягли 18-річного віку, здатні за особистими якостями, освітою і станом здоров'я виконувати покладені на них обов'язки.
     Вимоги до кандидатів:
    на посади рядового та молодшого начальницького складу:

    - вік до 30 років;
    - повна загальна середня освіта;
    - проходження дійсної служби в Збройних Силах;
     на посади середнього начальницького складу:
    - вік до 30 років;
    - повна вища освіта (освітній рівень "спеціаліст", "магістр", для слідчих
    - повна вища юридична освіта);
    - проходження дійсної служби в Збройних Силах (або наявність звання офіцера запасу).
    Відбором кандидатів на службу в органи внутрішніх справ та оформленням особових справ на курси початкової підготовки займається помічник начальника Новоушицького районного відділу міліції з кадрового забезпечення. Відібрані кандидати зараховуються до резерву нового прийому і направляються на курси початкової підготовки.
    Прийом на службу в органи внутрішніх справ здійснюється через проходження кандидатами курсів початкової підготовки, які діють на базі училищ професійної підготовки працівників міліції та відомчих вищих навчальних закладів МВС України.
    За інформацією з питань прийому на службу в органи внутрішніх справ звертатися в Новоушицький РВ УМВС України в Хмельницькій області до помічника начальника Новоушицького районного відділу з кадрового забезпечення Розової І.О., за адресою: смт Нова Ушиця, вул. Українська, 3, тел. 2-14-51.

     Помічник начальника районного відділу з кадрового забезпечення Розова І.О.

     17.11.2014


 

В нашій державі інтенсивно проходить передвиборча кампанія, а уже 26 жовтня відбудуться вибори народних депутатів України


    Хоча передвиборча компанія розпочалась не так давно, у державі вже зареєстровано перші порушення, пов’язані з виборчим процесом. Найпоширеніші з них - розміщення агітаційних матеріалів та публічної реклами на будинках і приміщеннях органів державної влади, розповсюдження агітаційних матеріалів з недостовірною інформацією щодо кандидатів в депутати.
    З моменту початку передвиборчої кампанії в Новоушицькому районному відділі міліції створено та діє оперативний штаб, який займається моніторингом ситуації, пов’язаної з виборчим процесом.
    Зокрема правоохоронцям нашої держави часто доводилось фіксувати факти розповсюдження недостовірної інформації, яка зазіхала на честь та гідність кандидатів, псування символіки та атрибутики різних політичних партій, порушення правил агітації. Найпоширенішим поясненням своїх дій порушники давали необізнаність законодавства, яке регулює порядок та правила проведення передвиборчої агітації.
    Прогнозуючи, що під час цьогорічного виборчого процесу можуть бути аналогічні порушення, правоохоронці Новоушиччини доводять до жителів району, основні законодавчі норми та відповідальність, яка передбачена за їх порушення. При цьому наголошують, що відповідальність може бути як адміністративною так і кримінальною, в залежності від тяжкості діянь правопорушника.
    Отже, відповідальність за порушення законодавства під час виборчої кампанії:
    Адміністративна відповідальність:

    - ст. 152 КУпАП – Порушення правил благоустрою території міст та інших населених пунктів (протоколи складають ОВС, розглядають адмінкомісії при виконкомах);
    - ст. 183 КУпАП
– Завідомо неправдивий виклик пожежної охорони, міліції, швидкої медичної допомоги або аварійних служб (протоколи складають уповноважені особи виконкомів і ОВС, розглядають адмінкомісії при виконкомах);
    - ст. 185-1 КУпАП
– Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій (протоколи складають уповноважені особи виконкомів і ОВС, розглядають суди);
    - ст. 185-2 КУпАП
– створення умов для організації і проведення з порушенням установленого порядку зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій (протоколи складають ОВС, розглядають суди);
    - ст. 186 КУпАП
– самоуправство (протоколи складають ОВС, розглядають адмінкомісії при виконкомах);
    - ст. 212-7 КУпАП
– порушення порядку ведення Державного реєстру виборців, порядку подання відомостей про виборців до органів Державного реєстру виборців, виборчих комісій, порядку складання та подання списків виборців, списків громадян України, які мають право брати участь у референдумі, та використання таких списків (протоколи складають ОВС, розглядають суди);
    - ст. 212-8 КУпАП
– порушення права громадянина на ознайомлення з відомостями Державного реєстру виборців, зі списком виборців, списком громадян, які мають право брати участь у референдумі Стаття 212-10. Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму (протоколи складають ОВС, розглядають суди);
    - ст. 212-12 КУпАП
– порушення права на користування приміщеннями під час виборчої кампанії (протоколи складають ОВС, розглядають суди);
    - ст. 212-13 КУпАП
– виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск (протоколи складають ОВС, розглядають суди);
    - ст. 212-14 КУпАП
– порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях (протоколи складають ОВС, розглядають суди);
    - ст. 212-20 КУпАП
– порушення порядку опублікування документів, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів, референдуму (протоколи складають ОВС, голова та члени виборчої комісії, кандидати, уповноважені особи, офіційні спостерігачі, а розглядають суди).
    Кримінальна відповідальність:
    - ст. 157 КК України
– Перешкоджання здійсненню виборчого права;
     - ст. 158 КК України – Неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів;
     - ст. 159 КК України – Порушення таємниці голосування;
     - ст. 161 КК України – Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії (умисні дії, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності);
    - ст. 259 КК України
– Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності;
    - ст. 293 КК України
– Групове порушення громадського порядку (підслідність ОВС);
    - ст. 294 КК України
– Масові заворушення.
    Крім зазначених статей Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України передбачається відповідальність за порушення окремих вимог статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», яка встановлює обмеження щодо ведення передвиборної агітації.

    Керівництво Новоушицького районного відділу повідомляє, що міліція постійно вивчає стан суспільно-політичної обстановки на території району, взаємодіє з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, іншими правоохоронними структурами, керівниками підприємств та установ, місцевими осередками політичних партій і громадських організацій щодо своєчасного отримання інформації про заплановані суспільно-політичні заходи, вірогідну підготовку будь-яких дій, спрямованих на дестабілізацію обстановки. Сподіваємося, що в поточному році за допомогою засобів масової інформації, нам вдасться якщо не повністю уникнути, то хоча б суттєво зменшити кількість порушень виборчого процесу.

     08.10.2014


 

Результати роботи працівників Новоушицького РВ УМВС під час операції «МАК -2014»


     На території Новоушицького району працівниками Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області, проводилась оперативно-профілактична операція «МАК-2014». Метою даної операції було виявлення та знищення нелегальних посівів маку і конопель, перекриття каналів надходження наркотичних засобів до споживачів, встановлення та притягнення до відповідальності осіб, які займаються незаконними операціями з наркотиками та недопущення витоку в незаконний обіг наркотичних речовин рослинного походження.
    В період операції співробітниками районного відділу було здійснено більше 4000 перевірок по виявленню незаконних посівів маку чи конопель.
    Зареєстровано та порушено 9 кримінальних проваджень за статтею 310 Кримінального Кодексу України (Незаконний посів та вирощування снотворного маку чи конопель).
    Було виявлено 2 випадки викрадення нарковмісних рослин з об’єктів їх легального вирощування. По даних фактах порушено кримінальне провадження за статтею 308 Кримінального Кодексу України.
    Також під час планових рейдів 2-ох осіб притягнено до адміністративної відповідальності за статтею 106-2 (Незаконний посів та вирощування снотворного маку чи конопель) у невеликій кількості.
    Усього під час операції «МАК-2014» виявлено та вилучено із незаконного обігу понад 75 кілограмів наркотичних засобів.
    Незважаючи на те що, операція закінчилась працівники Новоушицького РВ УМВС і надалі будуть працювати в напрямку виявлення та не допущенню розповсюдження наркотичних речовин серед населення Новоушиччини, бо наркоманія є однією з основних проблем нашого сьогодення.

     Т.в.о. начальника Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій обл. підполковник міліції Ю.О. Білянський

     01.10.2014


 

По операції «НАГЛЯД»


     У період з 15 по 28 вересня 2014 року Новоушицьким РВ УМВС України в Хмельницькій області, проводилась операція «Нагляд». Метою даної операції було недопущення випадків вчинення раніше судимими особами злочинів та їх виправлення, підвищення рівня індивідуально-попереджувальної роботи з раніше судимими особами.
    Слід зазначити, що суспільні відносини в сфері адміністративного нагляду регулюються Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», в якому зазначається, що особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов’язані вести законослухняний спосіб життя, не порушувати громадського порядку та дотримуватись обмежень які були встановлені судом.
    Під час операції було виявлено ряд порушень, особами, які перебувають під адміністративним наглядом. Дані порушення було зафіксовано та складено 6 адміністративних протоколів за статтею 187 (Порушення правил адміністративного нагляу), які направлені до Новоушицького районного суду на розгляд.
    Також зареєстровано та порушено одне кримінальне провадження за статтею 395 Кримінального Кодексу України (Злісне ухилення від адміністративного нагляду).
    На кінець можна зазначити, що метою адміннагляду не є продовження покарання та встановлення тотального контролю за особистим життям піднаглядного, чи тим менше порушення його конституційних прав, а недопущення скоєння нових злочинів та правопорушень, повернути їх суспільству.

     Начальник СДІМ Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області майор міліції А.І.Лопатюк

     01.10.2014


 

Знову про наболіле… шахрайство


     Шановні жителі Новоушиччини, протягом останнього часу дільничними інспекторами Новоушицького РВ серед населення проводиться роз’яснювальна робота, як вберегтися від шахрайських тенет, проте люди мало звертають увагу та ігнорують такі застереження. Сьогоднішня ситуація яка відбувається в нашій державі та соціально-економічна криза сприяла прояву всіх проблем, які були накопичені в українському суспільстві, в тому числі, стала підґрунтям для зростання злочинності. Одним із небезпечних проявів злочину є шахрайство, що стало ледве не повсякденним фоном життя людей. Це й не дивно, адже, виходячи з сьогоденних реалій, негаразди особливо позначилися на матеріально-фінансовому становищі громадян. Вони, внаслідок своєї довірливості, дуже легко «потрапляють на гачок» до злочинців. В багатьох випадках можна було б уникнути втрат, якби жертва проявила хоч трохи пильності.
    Проведений аналіз свідчить, що предметом злочинних посягань найчастіше стають гроші, зокрема, валюта. Значного розповсюдження набули шахрайства під приводом «зняття порчі», «наговорів», відвернення біди, що загрожують конкретній особі чи сім’ї.
    Також останнім часом збільшилась кількість шахрайств пов’язаних із допомогою у збільшенні нарахування пенсії, звільнені сина від військового обов’язку, працевлаштуванні на роботу за кордоном, переоформленні спадщини, влаштуванні абітурієнтів у вищий навчальний заклад та інше.
    Загалом, шахраї постійно відточують свою майстерність та їх методи відрізняються чималою різноманітністю. Всім відомо, що довіряти чужим не варто і не раз можна почути розповіді про ошуканих людей. Але навіть приклади інших не можуть вберегти від подібних ситуацій, адже коли жертвою шахраїв стаєш сам, то щоразу дивуєшся, чому не міг розпізнати в людині афериста.
    Шановні громадяни, будьте пильними та обережними, не станьте жертвою нових шахрайських схем.. Якщо ж Ви стали жертвою шахрайства- не панікуйте, одразу ж звертайтесь до міліції (102).

     З повагою
    т.в.о.начальника Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області підполковник міліції Ю.О.Білянський

     28.08.2014 

Браконьєрам не уникнути відповідальності перед законом!


    З відкриттям сезону полювання особливої актуальності набрало питання боротьби із браконьєрством, що трактується законодавством як недозволене добування об’єктів тваринного світу, незаконне полювання на рідкісні види тварин, або полювання поза сезоном, полювання чи рибальство у недозволених місцях під час нересту та зимового періоду.
    Безперечно, браконьєрство є серйозною проблемою. Цей незаконний промисел спричиняє зникнення багатьох видів тварин і завдає значних збитків не тільки природі, а й економіці держави, тож правоохоронцями області вживаються комплексні заходи по боротьбі із цим ганебним явищем.
    Правоохоронці нагадують, що за браконьєрство вітчизняним законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Згідно ст. 85 «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу» КУпАП браконьєрам загрожує накладення штрафу від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ст. 85.1 КУпАП «Виготовлення чи збут заборонених знарядь добування об’єктів тваринного або рослинного світу» тягне за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення. Штраф в розмірі від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого доведеться сплатити згідно зі статтею ст. 90 «Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України» КУпАП. Для посадових осіб передбачено ще жорсткіше покарання.
    Кримінальна відповідальність за браконьєрство передбачена ст. 248 та ст. 249 Кримінального кодексу України. Зокрема, за незаконне полювання (ч. 1 ст. 248) може накладатися штраф в розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж передбачається залучення до громадських робіт на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеження волі на строк до трьох років, із конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого. Якщо ж такі дії були вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення об’єктів природного середовища, або з використанням транспортних засобів, або особою, раніше судимою за аналогічний злочин, тоді такі дії караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до п’яти років, із конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого. Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом згідно ч. 1 ст. 249 ККУ карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього здобутого. Якщо ж подібні дії мають характер масового винищення, або вчинені особою, раніше судимою за аналогічний злочин, то покарання є ще жорсткішим — від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років із конфіскацією знарядь та всього добутого.

     Т.в.о. начальника Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області підполковник міліції Ю.О. Білянський

    22.08.2014


 

УВАГА ІНФОРМУЄМО:


     Жодної грошової реформи в Україні не проводиться і найближчим часом не планується!
    не піддавайтеся на вмовляння зняти з вас «порчу», тощо!
    не пускайте у своє житло сторонніх людей!
    не показуйте нікому свої заощадження!
    не довіряйте незнайомим, що пропонують допомогу у різного роду придбаннях! Втратите більше!
    використовуйте тільки відомі Інтернет-магазини й Інтернет-аукціони, які мають певну репутацію;
    використовуйте ресурси, якими користувалися ваші знайомі, родичі, які отримали замовлений товар і у них немає скарг на отриманий товар.
    Про підозрілих осіб терміново повідомляйте до міліції за номером 102 або своєму дільничному інспекторові міліції.
    Повернути кошти можливо, якщо вчасно звернутися до правоохоронних органів.

     10.07.2014


 

Зупинимо браконьєрство


     З метою охорони, використання і відтворення біоресурсів, регулювання рибальства та нейтралізації протиправних дій громадян, які займаються незаконним виловом риби та інших живих ресурсів на території нашого району, з 01 квітня по 30 червня проводилась операція «НЕРЕСТ».Під час даної операції працівниками Новоушицького РВ УМВС спільно з працівниками рибоохорони було здійснено 19 планових відпрацювань вході яких було виявлено 11 фактів незаконного вилову риби (браконьєрства). Під час спільних заходів затримано 13 правопорушників,якихпритягнуто до відповідальності, за ст. 85,ст. 85-1 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення та за ст. 249 Кримінального Кодексу України.
    Здебільшого незаконні вилови риби мали місце в урочищах річки Дністер, де браконьєри за допомогою рибальських сіток та із застосуванням плавзасобів кустарного виробництва виловлювали рибу.
    Усього під час операції в браконьєрів вилучено 14 рибальських сіток, 3 плавзасоби та більше 30 кілограмрибирізних порід.
    З метою боротьби із незаконним виловом риби на території нашого району, працівники міліції спільно з працівниками рибоохорони і надалі будуть проводити відпрацювання по виявленню браконьєрів, які наносять непоправну шкоду навколишньому середовищу.

     З повагою
    начальник Новоушицького РВ УМВС підполковник міліції С.М.Яценко

     05.07.2014


 

Звернення працівників Новоушицького РВ УМВС до водіїв


     У період літнього відпочинку більшість дітей буде проводити час на дитячих майданчиках, вулицях населених пунктів та в місцях масового скупчення людей.
    Працівники Новоушицького РВ звертаються до водіїв транспортних засобів з проханням бути уважними та обережними під час керування автомобілем, не забувати, що на вулицях діти.
    Дотримуйтесь правил дорожнього руху, не перевищуйте швидкість, адже за цим стоїть чиєсь життя.
    Давайте разом піклуватися про наших дітей.

     17.06.2014


 

Звернення до працівників торгівлі


     У сучасних умовах значної актуальності набула проблема пияцтва та тютюнокуріння серед дітей.
    Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв", яким внесено зміни до статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років.
    Окремо інформуємо, що порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
    Наприкінці травня в загальноосвітніх навчальних закладах держави розпочалися літні шкільні канікули. Упродовж дня більшість дітей знаходитиметься без нагляду дорослих.
    Міліція звертається з проханням неухильно дотримуватися вимог законодавства України, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям. Адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне та цигарки дітям, задумайтеся, що хтось може запропонувати закурити чи випити й Вашій дитині. Адже дуже складно передбачити, що після цього може статися.

     17.06.2014


 

Увага!
Міліція попереджає про найпоширеніші види шахрайств


     Шахрайство по інтернету
    Цей вид шахрайства полягає у незаконному використанні персональних даних користувачів мережі. Шахраї під різними приводами виманюють данні про банківські карткові рахунки (номер платіжної картки, термін дії та додатковий код, який розміщений на її звороті). Маючи таку інформацію, можна легко проводити інтернет-платежі. Наприклад, людина розмістила оголошення (в Інтернеті, газеті тощо) про продаж якогось товару. Зловмисники телефонують до неї на зазначений номер та просять повідомити дані банківської картки для того, щоб переказати гроші за товар. Натомість, з карткового рахунку знімаються усі гроші.
     Шахрайство по телефону
    Шахраї телефонують обраній жертві та повідомляють, що близька людина скоїла якийсь злочин чи стала винуватцем дорожньо-транспортної пригоди і перебуває під вартою. Задля звільнення від кримінальної відповідальності їм необхідно терміново перерахувати гроші на вказаний номер телефону або поповнити банківський рахунок. При цьому злочинці вимагають у потерпілих не роз'єднувати зв'язок з ними до того, як їм перерахують гроші. Це робиться для того, щоб жертва не могла передзвонити до родича і перевірити, чи з ним справді щось сталося.
     «Зняття порчі»
    Не дозволяйте незнайомим особам ворожити вам, особливо на цінних речах, грошах. Як правило, ці речі ніколи не повертаються власникам. Пам’ятайте, що жертвами такого роду шахрайства, як правило, стають люди із слабкою волею, яких спіткали життєві негаразди. Часто в тенета шахраїв потрапляють молоді люди (в основному дівчата).
    Щоб не потрапити на гачок шахраїв:
    • не повідомляйте нікому свої персональні дані, у тому числі про банківські платіжні картки
    • не оплачуйте наперед товари та послуги, тим більше через Інтернет
    • ніколи не відчиняйте двері незнайомцям та нікому не показуйте, де зберігаєте гроші
    • роз’яснюйте дітям, що не слід вступати у переговори з незнайомими людьми, а також давати незнайомим цінні речі, зокрема, мобільні телефони
     Якщо ви стали жертвою шахрайства, негайно повідомте про це в міліцію за телефоном 102!

     10.06.2014


 

ПАМ'ЯТКА
про заходи безпеки під час літнього відпочинку


     Навряд чи хто-небудь візьметься застрахувати Вас від сонячних опіків чи поганої погоди під час відпустки, а попередити скоєння злочину стосовно Вас та вашої родини під силу кожному.
    У сезон відпочинку міліція попереджає та нагадує мешканцям і гостям про елементарні заходи безпеки:
    - на час свого від’їзду попросіть сусідів, яким довіряєте, приглядати за Вашим помешканням і, за можливості, забирати пошту. Обміняйтеся з ними контактними телефонами;
    - на час Вашої відсутності заздалегідь потурбуйтеся про надійність вхідних дверей та замків Ваших помешкань;
    - не залишайте ключі в легкодоступних місцях – під килимком вхідних дверей, у поштових скриньках, електрощитах та ін.;
    - виходячи з будинку, готелю чи квартири, зачиняйте вікна та двері;
    - не залишайте на видних місцях або без нагляду цінні речі, а ще краще - залишити їх у сейфах або камерах схову готельних приміщень. Не забувайте, що адміністрація курортно-санаторних комплексів не несе відповідальності за зберігання майна, залишеного в номерах;
    - у місцях найбільшого скупчення людей – зупинках, транспорті, старайтеся не показувати наявність у Вас мобільного телефону, грошей, ювелірних прикрас;
    - подбайте про своїх рідних та дітей. Не залишайте дитину без догляду, на сонці, в автомобілі. Нагадуйте дітям про контактні телефони батьків, міліції та швидкої допомоги. Підтримуйте постійний зв’язок з дитиною;
    - знайдіть час для спільного відвідування з дітьми пляжу, атракціонів та інших розважальних закладів, не відпускайте дітей на самостійні прогулянки;
    - завчасно домовтеся про місце зустрічі з дитиною чи родичами в разі випадкового загублення;
    - виконуйте елементарні правила поведінки на воді та вимагайте цього від дітей, купайтеся у відведених для цього місцях, не залишайте дитину без нагляду під час ігор та купання;
    - не зловживайте алкогольними напоями та перебуванням на відкритому сонці;
    - дотримуйтеся правил безпеки під час відвідування невідомих лісових та гірських місцевостей.
    Якщо стосовно Вас чи Ваших рідних скоєно злочин чи правопорушення, негайно звертайтеся до працівників міліції.
     Новоушицький РВ УМВС України Хмельницькій області, телефони:
    - чергової частини 102 або 2 12 63
    - кримінальної міліції у справах дітей 0680314910
.

     10.06.2014


 

«МАК-2014»


    Повідомляємо, що працівниками Новоушицького РВ УМВС в Хмельницькій області, на території району в період з 20 травня по 26 вересня 2014 року проводяться оперативно-профілактичні заходи з метою виявлення та знищення нелегальних посівів нарковмісних рослин, а саме: маку та конопель, перекриття каналу надходжень наркозасобів до жителів району.
    Незаконні посіви або вирощування снотворного маку чи конопель передбаченні в статті 310 Кримінального Кодексу України та караються штрафом від ста до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
    Якщо у Вас є інформація про незаконні посіви маку чи конопель прохання звертатись до працівників міліції по тел. 21263 або 102, конфіденційність гарантовано.
    Прошу Вас, дану інформацію взяти до УВАГИ!!!

    Начальник Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області підполковник міліції С.М.Яценко

     04.06.2014


 

На Хмельниччині створюється рота особливого призначення «БОГДАН»


    В структурі міліції громадської безпеки УМВС України в Хмельницькій області створюється рота патрульної служби міліції особливого призначення «БОГДАН».
     Кандидати на службу маютьвідповідатинаступнимвимогам:
    мати громадянствоУкраїни;
    вік від 18 до 45 років;
    повна загальна середня освіта;
    пройшли службу в Збройних Силах України або являються призовниками (при умові придатності до військовоїслужби);
    не притягувались до кримінальної відповідальності.
     Перевага надається тим, хто пройшов дійсну строкову службу у Збройних Силах України, мають спортивні досягнення та добру фізичну підготовку, колишнім військовослужбовцям та колишнім працівникам органів внутрішніх справ (крім звільнених за негативними мотивами).
     Для оформлення на службу необхідномати при собі наступні документи:
    паспорт громадянинаУкраїни та йогокопію (1 та 2 сторінки, реєстрація);
    довідка про присвоєнняідентифікаційного номера та їїкопія;
    військовий квиток або документ якиййогозаміняє;
    трудова книжка;
    документ про освіту та йогокопія (для осіб, якізакінчили школу, ПТУ - атестат про повну загальну середню освіту, для осіб, які закінчили технікум, коледж, інститут, університет тощо - диплом з додатком);
    характеристики;
    декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік, передбачену Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206-УІ;
    фото 9x12 - 1 шт., 3x4 - 2 шт.;
    довідка про несудимість;
    довідка з єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб (видається в Центрі надання адміністративних послуг )
    Для оформлення документів звертатися до управління кадрового забезпечення УМВС України у Хмельницькійобласті.
    Додаткову інформацію щодо оформлення на службу можна отримати за телефонами:
    координатор в УКЗ УМВС - (0382) 69-23-83, 097-30-21-300, 097-71-99-000;
    працівники УКЗ - (0382) 69-23-54, 69-23-51, 69-23-59, 69-24-78.
    За додатковою інформацією та для подачі документів звертатись до помічника начальника Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області з кадрового забезпечення Розової І.О., за адресою: смт Нова Ушиця, вул. Українська, 3.

     04.06.2014


 

ОБЕРЕХНО!!! ДІЮТЬ ШАХРАЇ!!!


     Останнім часом в Україні шахрайство набуло поширення і характеризується зміною форм, видів і способів. З економічними перетвореннями в країні, розвитком ринкових відносин пов’язано проникнення шахрайства до сфери підприємницької діяльності: інвестиційної, довірчої, страхової та банківської.
    Шахрайство — це заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (ст.190 КК). Предметом шахрайства може бути не тільки майно, а й право на таке майно (наприклад, заволодіння шляхом шахрайства такими документами, що надають право вступити у спадщину, отримати майно за заповітом, вимагати виконання майнових зобов’язань та ін.).
    На сьогоднішній день аферисти використовують декілька схем омани:
    - перша, телефонують абоненту під виглядом працівників міліції і кажуть, що його близька людина скоїла злочин і потрапила до міліції та аби залагодити справу вимагають гроші; Якщо до вас телефонують невідомі особи, які представляються співробітниками правоохоронних органів та повідомляють про те, що ваші близькі стали учасниками ДТП чи були затримані й перебувають у міліції за фактом завдання тілесних ушкоджень, чи скоїли інші кримінальні правопорушення, і для залагодження питання треба заплатити певну суму, ЗНАЙТЕ: ЦЕ ДІЮТЬ ШАХРАЇ, які в такий спосіб вимагають від вас грошей. Обов’язково зателефонуйте та з’ясуйте, де ваші близькі! Друзі!
    - друга, аферист називається працівником банку і просить вказати йому код банківської карточки, начебто з метою щось там перевірити або підтвердити переказ коштів які надійшли із соціальних служб. ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації, особливо у телефонному режимі. Чи то шахрай називається співробітником служби безпеки банку і просить назвати номер банківської картки або пін-коду.
    - третя, досить розповсюджена на території Хмельницької області. Часто на вулиці до перехожих людей звертаються незнайомі особи, які просять начебто зателефонувати. Версії для цього можуть бути різними: їх пограбували і є нагальна необхідність повідомити в міліцію або викликати швидку допомогу, однак мета одна – видурити ваші речі. У випадках, коли незнайомий просить скористатись вашим терміналом, ні в якому разі не передавайте його сторонній особі. Краще уточніть обставини, необхідність дзвінка і зробіть його самі.
    - четверта, під приводом зняття порчі особи ромської національності під психічним впливом вводять громадян в легкий гіпноз та забирають кошти, речі, знімають коштовні прикраси. Ні за жодних обставин не вступайте із підозрілими людьми в контакт. Якщо ви почнете з ними розмову то ви обов’язково потрапите до них на гачок.
    Набирає обертів і новий вид шахрайства в Інтернеті. На жаль, шахраї в Інтернеті теж діють «в режимі інтернет-часу». Вони прагнуть максимально використовувати унікальні можливості Інтернету – такі як розсилка електронних повідомлень за декілька секунд по всьому світу або розміщення інформації на веб-сайті, так що вона стає доступна всьому світу – для проведення різного роду махінацій набагато швидше, чим раніше. Будьте особливо обережні під час купівлі товарів в Інтернеті та відвідування інтернет-сторінок.
    Нерідко зловмисники заходять у домівки жителів області, назвавшись працівниками соціальних служб. Вони можуть пропонувати обмін грошових купюр нібито старих на нові. А люди, не задумуючись, дістають свої заощадження із сховок і віддають невідомим, які, як згодом виявляється, є шахраями. Значна частина таких злочинів вчиняється відносно людей похилого віку, оскільки саме вони є найбільш уразливими та незахищеними, на жаль, до того ж, схильні довіряти всім і кожному. Тож, шановні жителі Новоушичини, переконливо радимо: будьте обережними та уважними. Попередьте своїх рідних та близьких, що проживають самотньо, до того ж у сільській місцевості, про необхідність вжиття найелементарніших правил безпеки і в, першу чергу, не впускати до свого помешкання сторонніх осіб. Особливо прискіпливо ставтесь до випадків, пов’язаних із використанням грошових коштів, - єдина мета шахраї їх у вас видурити.
    І наостанок: якщо ви все ж стали через власну необачність жертвою шахраїв – негайно звертайтеся до міліції. Чим раніше ви повідомите про злочин, тим більша ймовірність того, що правоохоронці знайдуть шахрая.

    З повагою
    Начальник Новоушицького РВ підполковник міліції С.М.Яценко

     30.03.2014
 

Новоушицький РВ УМВС України інформує

Увага!!!
Добровільна здача зброї


     З метою припинення неконтрольованого розповсюдження та зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин та спеціальних засобів у тому числі неправомірно вилученої у правоохоронних органів та спеціальних служб. Новоушицький РВ УМВС України в Хмельницькій області проводить заходи щодо добровільної їх здачі на території району.
     Незаконне зберігання зброї, боєприпасів, вибухівки – це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які трапляються з громадянами та їх неповнолітніми дітьми. Також вона може стати предметом злочину і потрапити до рук злочинців. Попереджаємо, що незаконне носіння, виготовлення, зберігання та збут вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів, згідно ст. 263 Кримінального Кодексу України, караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
    Закликаємо мешканців Новоушичини бути законослухняними та свідомими громадянами, дотримуватись правил зберігання та поводженням зі зброєю, адже вогнепальна зброя, боєприпаси, вибухівка у ваших оселях – це небезпека для Ваших рідних та близьких.
    Повідомляємо, що особи, які добровільно здають органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини, згідно п. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України, звільняються від кримінальної та адміністративної відповідальності за незаконне їх зберігання.
    За додатковою інформацією Ви можете звернутись за телефоном 2-12-63 або 102.
    З повагою
    Начальник Новоушицького РВ УМВС підполковник міліції С.М.Яценко

    21.03.2014


 

Обмеження перебування дітей віком до 16 років без супроводу батьків чи законних представників у розважальних закладах у нічний час


     Верховною Радою України прийнято Закон України від 16 травня 2013 року № 243-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час», який обмежив перебування дітей віком до 16 років з 22.00 до 06.00 години без супроводу батьків чи законних представників у зазначених закладах у нічний час.
    Діти віком до 16 років з 22.00 до 06.00 години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.
    Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 06.00 години дітей до 16 років без супроводження осіб, зазначених у частині першій цієї статті.
    Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи мають право у період з 22.00 до 06.00 години вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку".
     Штрафні санкції:
    "Стаття 180-1.
Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.
    Порушення встановленого законом порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
    Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

     Ст. о/у КМСД Новоушицького РВ УМВС ст. лейтенант міліції В.О.Бєляєв

     20.03.2014


 

Якщо тебе затримують


     Намагайся зберегти спокій;
    Ввічливо вимагай дотримання твоїх прав;
    Не ображай та не провокуй працівників міліції;
    Не чини фізичного опору правоохоронцям.
     Права неповнолітніх при затриманні працівниками міліції
    Положення щодо затримання та взяття під варту неповнолітніх закріплені в Конвенції про права дитини, яка категорично забороняє протизаконне та довільне позбавлення дітей свободи, наголошуючи при цьому, що попереднє ув’язнення чи будь-яка інша форма позбавлення волі мають бути винятковим заходом, що застосовується протягом якомога коротшою терміну, які позбавлені волі, необхідно поводитись гуманно, з повагою та із врахуванням притаманних їх віку потреб.
    Чинним Кримінальним процесуальним кодексом України визначається, що затримання може бути здійснене після винесення відповідної ухвали слідчого судді (суду), і лише у виняткових випадках, визначених статтями 207,208 Кримінально процесуального кодексу України - без винесення такої ухвали.
    Уповноважена службова особа, що здійснила затримання неповнолітнього, повинна негайно повідомити затриманому зрозумілою для нього мовою підстави затримання та у вчиненні якого злочину він підозрюється, а також роз’яснити право мати захисника, отримувати медичну допомогу, давати пояснення, показання або не говорити нічого з приводу підозри проти нього, негайно повідомити інших осіб про його затримання і місце перебування.
    Про факт затримання неповнолітнього уповноважена службова особа, яка здійснила затримання, зобов’язана негайно повідомити батьків або усиновителів, опікунів, піклувальників затриманого, орган опіки і піклування. Строк затримання без ухвали слідчого судді, суду не може перевищувати сімдесяти двох годин з моменту затримання. Строк затримання обчислюється з моменту доставлення особи до органу дізнання чи слідчого, а в разі, якщо затримання провадиться за постановою про затримання, з моменту її фактичного затримання. Строк адміністративного затримання (в разі вчинення адміністративного правопорушення) не може бути більшим за три години, у виняткових випадках цей термін може бути продовжено до трьох діб за вчинення певних чітко визначених правопорушень.
    Затримана без ухвали слідчого судді, суду особа не пізніше шістдесяти годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до суду для розгляду клопотання про обрання стосовно неї запобіжного заходу.
    Про затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину, складається протокол, в якому, обов’язково зазначається: місце,дата і точний час (година і хвилини) затримання відповідно до положень статті 209 Кримінально процесуального кодексу України; підстави затримання; клопотання, заяви чи скарги затриманого, якщо такі надходили; повний перелік процесуальних прав та обов’язків затриманого. Протокол про затримання підписується особою, яка його склала, і затриманим. Копія протоколу негайно під розпис вручається затриманому, а також надсилається прокурору.
    Допит неповнолітнього підозрюваного чи обвинуваченого здійснюється у присутності захисника. Якщо неповнолітній не досяг шістнадцятирічного віку або якщо неповнолітнього визнано розумово відсталим, на його допиті за рішенням слідчого, прокурора, слідчого судді, суду або за клопотанням захисника забезпечується участь законного представника, педагога чи психолога, а у разі необхідності - лікаря.
    До початку допиту законному представнику, педагогу, психологу або лікарю роз’яснюється їхнє право ставити запитання неповнолітньому підозрюваному чи обвинуваченому. Слідчий, прокурор вправі відвести поставлене запитання, але відведене запитання повинно бути занесено до протоколу.

     Ст. о/у КМСД Новоушицького РВ УМВС ст. лейтенант міліції В.О.Бєляєв

     20.03.2014


 

Твій дзвінок у міліцію


     1. У яких випадках слід звертатися до міліції
    У різних ситуаціях життя може виникати потреба звернутись до міліції. Звертайтеся до міліції, якщо:
    ви стали жертвою злочину;
    ви стали свідком правопорушення, злочину;
    сталася дорожньо-транспортна пригода;
    необхідно вжити заходів щодо розшуку особи, яка зникла безвісти;
    ви стали свідком підготовки до злочину;
    вам відомі зловмисники, яких розшукує міліція через засоби масової інформації;
    ви бажаєте отримати права водія чи зареєструвати транспортний засіб;
    ви бажаєте бути власником зброї (мисливської чи газової);
    ви бажаєте допомогти міліціонерові в охороні порядку на дільниці.
    Приводом для звернення до міліції може бути ситуація, коли ви загубилися. Найбільш безпечно в такому випадку спілкуватися з працівниками міліції, а не з випадковими перехожими.
     2. Як звертатися до міліції за телефоном
    Доброго дня.
    Моє ім'я.... , я учень (учениця)....
    Я хотів (хотіла) би надати вам таку інформацію....
    У разі потреби Прошу вашої допомоги в ...
    Моя домашня адреса, телефон ...
    Дякую.

     Ст. о/у КМСД Новоушицького РВ УМВС ст. лейтенант міліції В.О.Бєляєв

     20.03.2014


 

Заборона продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів


     Витяги з нормативно-правових актів
    Чинне законодавство передбачає настання адміністративної відповідальності за порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами.
    Зокрема, у ч.2 ст. 156 КУпАП зазначено:
    порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме: торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування, як таких, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), -
    тягне за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
    у разі повторного протягом року порушення тягне за собою накладення штрафу від 150 до 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.
    Відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 №854, зокрема:
    п.10. Продаж алкогольних напоїв громадянам, які не досягли 18-річного віку, забороняється. В разі виникнення сумніву щодо віку покупця продаж алкогольних напоїв здійснюється за умови пред'явлення документа, що засвідчує його вік.
    п.11. Не дозволяється здійснювати продаж алкогольних напоїв працівниками суб'єкта господарської діяльності особам, яким не виповнилося 18 років.
    Згідно наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України ,,Про затвердження Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами” від 24.07.2002 №218, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.08.2002 за №679/6967.
    п.11. Продаж тютюнових виробів забороняється:
    особами, які не досягли 18 років;
    особам, які не досягли 18 років;
    у приміщеннях та на території дошкільних, навчальних закладів і закладів охорони здоров'я;
    у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, якими здійснюється торгівля товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;
    у місцях проведення спортивних змагань;
    в інших місцях, визначених органами місцевого самоврядування;
    з торгових автоматів;
    з полиць самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках);
    в упаковках, що містять менше ніж 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар).
    з рук та в не визначених для цього місцях торгівлі.
    Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.
     Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.
    У разі відмови покупця надати такий документ, продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.


     Ст. о/у КМСД Новоушицького РВ УМВС ст. лейтенант міліції В.О.Бєляєв

     20.03.2014


 

Увага!


     Місячник добровільної здачі зброї

     04.03.2014


 

Шановні випускники і молоді люди, які перебувають на шляху становлення та вибору майбутньої професії!


    Сьогодні сфера вищої освіти насичена безліччю можливостей та розмаїттям професій і спеціальностей. Тому вибір майбутнього фаху є досить нелегкою та надзвичайно відповідальною справою. Обираючи свій шлях до здійснення кар’єри слід враховувати перспективу, рівень оплати праці, престиж вашої професії.
    Наразі в системі органів внутрішніх справ проходить відбір кандидатів на навчання у ВНЗ МВС України. Ласкаво просимо всіх, хто має бажання навчатися у наступних навчальних закладах МВС України.
    У цих навчальних закладах готують випускників за всіма спеціалізаціями органів внутрішніх справ. Крім вищої юридичної освіти, ви отримаєте перспективну та престижну роботу і зробите свій окремий внесок у захист законних інтересів та прав громадян, становлення нашої правової держави. Після закінчення навчання випускникам присвоюється спеціальне звання «лейтенант міліції» та гарантується працевлаштування в органах внутрішніх справ Хмельницької області.
    На денну форму навчання приймаються особи, які мають повну загальну середню освіту, віком від 17 до 25 років.
    Підготовка документів для вступу у вищі навчальні заклади МВС України здійснюється до 15 травня поточного року в Новоушицькому районному відділі та Управлінні кадрового забезпечення УМВС України в Хмельницькій області, за адресою: м. Хмельницький, вул.. Зарічанська, 7, кабінет 228.
    За додатковою інформацією та для подачі документів звертатись до зпомічника начальника Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області з кадрового забезпечення Розової І.О., за адресою: смт Нова Ушиця, вул. Українська, 3.

     26.02.2014


 

Шановні жителі Новоушиччини!


    Сьогодні, у такий скрутний для України момент, звертаюся до вас з проханням зберігати спокій і порядок. Давайте об’єднаємо разом наші зусилля у підтриманні порядку та спокою у нашому районі. Це наші з вами селища та села, де ми народилися, де живуть наші рідні і близькі. Наш спільний обов’язок - зробити так, аби не допустити на їх вулицях безладів, вбивств та мародерств.
    Ми, міліціонери Новоушиччини, ніколи не підемо проти власного мирного народу, бо ми теж із народу, ми – його частина. Але, разом з тим, як правоохоронці, ми не можемо закривати очі на злочини і правопорушення, які вчиняють ті, хто посягає на безпеку жителів району і хоче порушити спокій на наших вулицях. Ми будемо реагувати на будь-які протиправні дії та спроби поставити під загрозу мирне існування наших громадян.
    У нас з вами єдиний розумний вихід – не піддаватися на провокації, не приймати імпульсивних, не виважених рішень і не йти один проти одного. Ми хочемо, щоб наші з вами діти могли спокійно ходити до школи, щоб батьки не боялися вийти з дому на вулицю, щоб серед жителів району не було розбрату. Для цього лише потрібно докласти максимум спільних зусиль, аби зберегти спокій у районі і не допустити переростання мирних акцій протесту у силові протистояння. Ми ніколи не виконували і не будемо виконувати жодних злочинних наказів. Ми лише прагнемо не допустити кровопролиття і смертей, бо людське життя – то найвища цінність.
    Подбаймо про спокій і безпеку жителів Новоушиччини разом! Пам’ятайте, міліція – з народом!

     Начальник Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області
    підполковник міліції
    Яценко С.М.

     21.02.2014 

Професія за покликанням


    Серед тисяч професій, що є в сучасному світі, професія правоохоронця вирізняється тим, що її представники стоять на варті порядку, контролюють дотримання законів і перешкоджають виникненню безладу у державі. І як би не ставилися громадяни до працівників міліції, слід визнати, що, виконуючи свій обов'язок, виявляючи і перешкоджаючи скоєння правопорушень, правоохоронці чітко та злагоджено виконують своє основне завдання – несуть охорону громадського порядку, оберігають спокій громадян, захищають їх законні права.
    У цієї нелегкої професії є своя специфіка. Перше, до чого потрібно бути готовим, це - ненормований робочий день, нічні чергування, виклики на події, які входять в компетенцію служби, відрядження, робота у свята та вихідні. До даних "переваг" також варто додати неоднозначне відношення співгромадян до співробітників МВС. Що ж привертає в професії? Самі міліціонери відповідають так: "Ця професія має бути дійсно покликанням".
    Успішність виконання професійної діяльності забезпечують певні риси особистості, а саме: високий рівень розвитку сприйняття (цілеспрямованість, свідомість); добра концентрація уваги; гнучкість мислення; комунікативні здібності; високий рівень розвитку розумових процесів; ініціативність; наполегливість; цілеспрямованість; рішучість (здатність швидко і самостійно приймати рішення)…(читати далі)

     21.01.2014 

Розпочато операцію "Новорічна ялинка"


    Аби запобігти порушенню природоохоронного законодавства при заготівлі та реалізації новорічних ялинок у передноворічний період, а також відповідно до вимог керівництва УМВС України в Хмельницькій області, на території району розпочато операцію “Новорічна ялинка-2013". До проведення даної операції долучилися як співробітники Новоушицького РВ УМВС України, так і працівники державної лісової охорони.
    Відповідно до наказу Новоушицького лісового господарства та доручення керівництва Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області, у зазначений період постійно проводитимуться спільні рейдові перевірки по виявленню незаконного перевезення новорічних ялинок, а також здійснюватиметься контроль за дотриманням правил торгівлі, законності продажу і придбання новорічних ялинок в населених пунктах району.
    Відповідно ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна рубка і пошкодження дерев… тягне за собою накладення адмінштрафу на громадян у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінім. доходів громадян (від 85 до 170 грн.) і на посадових осіб – від 7 до 12 ( від 119 до 340 грн). До суми штрафу додається ще й розмір шкоди, встановлений за незаконну рубку молодого хвойного дерева в залежності від діаметра. Крім того, попереджаємо, що також передбачена відповідальність за порушення правил торгівлі на ринках ст. 159 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі (від 17 до 51 грн.) і на посадових осіб (від 51 до 119 грн.), а також торгівлі з рук у невстановлених місцях ст. 160 КУпАП де окрім накладення штрафу, передбачено і конфіскація предметів торгівлі.
    Щоб у кожній оселі у Новорічну ніч була свіжа зелена красуня, у передноворічний період на території району організовується законна торгівля новорічними ялинками, де ялинки можна буде придбати на законних підставах.
    Тож займатись самовільними вирубками немає сенсу.

     Начальник сектору дільничних інспекторів міліції Новоушицького РВ УМВС України
    майор міліції А.І. Лопатюк

     18.12.2013 

Зупинимо насильство в сім’ї


    З 25 листопада по 10 грудня поточного року на території України, триває Всесвітня акція «16 днів проти гендерного насильства», спрямована на привернення уваги до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій щодо запобігання насильству, захисту прав жінок в Україні та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.
    В Україні існує страшна статистика, за якою в 95% випадків жертвами насильства в сім’ї стають жінки, а в 75% - діти. Дорогі жінки, не терпіть, не мовчіть, не ковтайте потай сльози. Не обманюйте себе „б’є не значить любить”. Навіть, якщо сьогодні Ваші діти не потерпають від побоїв, спостерігаючи за Вашим болем травмується їхня психіка. Хочу, що б Ви знали, що треба робити й до кого звертатися.
    У випадку насильства в сім’ї, внаслідок якого Ви зазнали побиття й отримали тілесні ушкодження, Вам необхідно викликати дільничного інспектора (обов’язково має бути складений протокол про факт насильства в сім’ї!) Дільничний інспектор повинен винести постанову (направлення) про призначення експертизи. Потім, Ви як потерпіла особа з направленням і документом, який посвідчує особу (паспорт) відвідуєте установу, що проводить судово-медичну експертизу, де відбувається зняття побоїв. За наслідками експертизи видається експертний висновок (надсилається органу, який видав направлення на її проведення). За наявності направлення на проведення експертизи працівника органу внутрішніх справ експертиза проводиться безкоштовно. Якщо у висновку судово-медичної експертизи встановлено, що внаслідок насильства в сім’ї особою було отримано тілесні ушкодження (середньої тяжкості, тяжкі) органом внутрішніх справ порушується кримінальна справа.
    У разі відсутності направлення посадової особи органу внутрішніх справ потерпіла особа має право самостійно звернутися за призначенням судово-медичної експертизи, що проводиться за плату
    Отримання внаслідок насильства в сім’ї тілесних ушкоджень є підставою для порушення кримінальної справи та притягнення винного до кримінальної відповідальності.
    Так, Кримінальним кодексом України встановлено відповідальність за:
    - нанесення умисних середньої тяжкості тілесних ушкоджень (стаття 122);
    - нанесення умисних легких тілесних ушкоджень (стаття 125).
    - побої і мордування (стаття 126).
    Відповідно до статті 27 Кримінально-процесуального кодексу України (притягнення до кримінальної відповідальності не інакше як за скаргою потерпілого) справи про злочини, передбачені статтями 125 та частиною 1 статті 126 (побої) Кримінального кодексу, порушуються за скаргою потерпілого.
    Відповідно до чинного законодавства експерту забороняється розголошувати без дозволу прокурора, слідчого, особи, яка провадить дізнання, суду дані, що стали йому відомі під час проведення експертизи, та повідомляти її результати будь-кому, крім особи (органу), що призначила експертизу (пункт 2.3.3. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.98 №53/5).
    Закон України ст. 1 „Про попередження насильства в сім’ї” дає наступні визначення:
    Фізичне насильство в сім'ї - умисне нанесення одним членом сім'ї іншому члену сім'ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров'я, нанесення шкоди його честі і гідності.
    Сексуальне насильство в сім'ї - протиправне посягання одного члена сім'ї на статеву недоторканість іншого члена сім'ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сім'ї.
    Психологічне насильство в сім'ї - насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю.
    Економічне насильство в сім'ї - умисне позбавлення одним членом сім'ї іншого члена сім'ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров'я.
    Окремо слід поговорити й про насильство над дітьми. Як би гірко це не звучало, але батьки, у яких не вистачає інтелекту знайти для свого чада потрібні слова, а також які не вміють стримувати свої емоції, використовують фізичні покарання. І що страшніше, дуже часто методи жорсткого виховання проходять під лозунгом „Моя дитина – моя річ”. Принижуючи власну дитину, батьки намагаються утримати владу над нею, забуваючи, що у дитячій свідомості усі ці методи лишають дуже сильний відбиток. В подальшому це породжує жорстокість з боку дитини у ставленні до оточуючого її світу.
    Якщо Ви потерпаєте від будь, якого з законодавчо визначеного виду насильства захищайте себе, та своїх дітей. Про дані факти негайно повідомляйте працівників міліції по телефону «102», або дільничних інспекторів міліції та працівників кримінальної міліції у справах дітей за телефонами, що розміщенні на території кожної сільської ради.

    Старший оперуповноважений КМСД Новоушицького РВ УМВС старший лейтенант міліції Біляєв В.О.

     10.12.2013
Міліція застерігає


     З наближенням зимових свят у працівників районного відділу УМВС України в Хмельницькій області виникає занепокоєння стану справ щодо обізнаності населення району по відношенню до безпечного використання піротехнічних виробів під час Новорічних та Різдвяних свят.
    З метою недопущення надзвичайних подій з використанням піротехнічних виробів під час святкування новорічно-різдвяних свят звертаємося до жителів та гостей району із застереженням купувати піротехнічні вироби виключно в спеціалізованих магазинах, що мають відповідні ліцензії. Особливою умовою при цьому є правила безпечної поведінки під час їх використання.
    На жаль, приємну атмосферу новорічних свят щорічно затьмарюють повідомлення про надзвичайні події, які виникають через необережне та безпечне поводження з піротехнічними виробами. Нерідко, аби зекономити, люди купують ці «атрибути свята» з рук, особливо не переймаючись якістю продукції. Та, як свідчить статистика попередніх років, під час святкування збільшується кількість випадків реалізації піротехнічної продукції у невстановлених місцях, без відповідних сертифікаційних документів, що нерідко приводить до трагедії.
    Побутові піротехнічні вироби, що надходять у продаж, мають бути з паспортом (інструкцією із застосування), який засвідчує відповідність побутового піротехнічного виробу вимогам нормативної документації, а також із супровідними документами, передбаченими законодавством України.
    Зазначена інформація має бути викладена українською мовою (дозволене додаткове викладення її іншими мовами). Текст має бути чітким і добре помітним. Попереджувальні написи мають бути виділені жирним шрифтом.
    Аби попередити нещастя, працівниками районної міліції, разом з іншими правоохоронними та контролюючими органами напередодні та під час Новорічних і Різдвяних свят перевірятимуться ринки, магазини, а також місця масового відпочинку громадян. Основну увага працівників міліції буде спрямовано на припинення фактів реалізації населенню не сертифікованої піротехнічної продукції, вилучення піротехнічних виробів під час їх продажу без відповідних документів.
    Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення обігу піротехнічних виробів юридичні та фізичні особи несуть відповідальність за кількома статтями:
    1. Ст. 159. Порушення правил торгівлі на ринках. Відповідно до пункту 47 Правил торгівлі на ринках на ринку забороняється продавати вироби піротехнічні побутові та вибухові засоби, за винятком спеціалізованих магазинів.
    2. Ст.160. Торгівля з рук у невстановлених місцях. Відповідно до підпункту 7.1 Тимчасових правил обігу в Україні побутових піротехнічних виробів продаж побутових піротехнічних виробів здійснюється через спеціалізовані підприємства торгівлі та спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом непродовольчих товарів.
    3. Ст.164. Порушення порядку заняття господарською діяльністю. Здійснення діяльності без державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності, що містить ознаки підприємницької, або здійснення без одержання ліцензії видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
    4. Ст. 195-6. Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення торгівлі та використання піротехнічних засобів.
    Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 159 КУпАП, розглядають адміністративні комісії або виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 160, 164, 195-6 КУпАП розглядають районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (судді).
    Шановні громадяни, аби запобігти нещастю, дотримуйтесь правил безпечного використання піротехнічних виробів. Гарних вам та безпечних Новорічно-різдвяних свят.

     Інспектор ДС РВ УМВС України в Хмельницькій області, капітан міліції С.Гедз

     10.12.2013


 

Місячник добровільної здачі зброї


    На виконання вказівки МВС України з 1 по 30 листопада 2013 року проводитиметься загальнодержавний місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів. Його основна мета не лише вилучення у населення незареєстрованих «стволів», але й офіційна реєстрація добровільно зданої зброї на громадян в установленому законом порядку.
    В минулому році під час подібного заходу громадянами району було добровільно видано вісім одиниць зброї та 28 набоїв армійських зразків, які зберігалися не законно, чим вберегли себе від неминучої кримінальної або адміністративної відповідальності.
    Відповідно до ст. 263 КК України носіння, зберігання, придбання, виготовлення або збут вогнепальної нарізної зброї (крім вогнепальної гладкоствольної), боєприпасів або вибухових речовин без відповідного дозволу карається позбавленням волі на строк від двох до семи років. Особа, яка добровільно здала смертоносні знаряддя, що зберігалися у неї без відповідного дозволу, звільняється від кримінальної відповідальності.
    Носіння, виготовлення або збут кинджалів, фінських ножів або іншої холодної зброї без відповідного дозволу карається позбавленням волі на строк до п’яти років або виправними роботами на строк до п’яти років.
    Отож, якщо ви маєте незареєстровану зброю і хочете жити у злагоді з законом, зверніться під час проведення цієї акції з відповідною заявою в районний відділок, де працівники дозвільної системи РВ УМВС нададуть кваліфіковану консультацію і допоможуть легалізувати вашу зброю. Кваліфіковану консультацію про порядок добровільної здачі зброї, умови її реєстрації можна отримати в секторі громадської безпеки дозвільної системи Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області (смт Нова Ушиця, вул. Українська, 3), або за телефоном 2-16-63.

    Інспектор ДС Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області, капітан міліції С.Гедз

     28.10.2013


 

Шановні громадяни!


     06.08.2013 року з 15.00 до 17.00 в кабінеті Новоушицького селищного голови (смт Нова Ушиця вул. Подільська, 12), буде проведено виїзний прийом громадян заступником начальника – начальником управління інспекції з особового складу Департаменту кадрового забезпечення МВС України полковником міліції Лизогубом Богданом Вікторовичем.
    Більш детальну інформацію можна отримати та попередньо записатися на прийом за телефонами: 2-18-31, 2-12-63, 102.

    31.07.2013.    Відповідно до графіка затвердженого керівництвом УМВС України в Хмельницькій області, 26.07.2013 року з 15.00 год. до 17.00 год. в кабінеті селищного голови Новоушицької селищної ради, за адресою (смт Нова Ушиця вул. Подільська, 12), буде проведено виїзний прийом громадян керівництвом УМВС України в Хмельницькій області.
     Більш детальну інформацію можна отримати та попередньо записатися на прийом за телефонами: 2-18-31, 2-12-63, 102

    29.07.2013 року о 10.00 в Новоушицькому РВ УМВС України в Хмельницькій області буде проведено «День відкритих дверей» .
     Під час заходу, присутніх буде ознайомлено з умовами роботи працівників райвідділу, під час виконання своїх функціональних обовязків. Крім цього присутнім буде роз’яснено позицію керівництва МВС, УМВС області та райвідділу про неприпустимість допущення особовим складом райвідділу випадків порушення прав та свобод громадян, приниження честі та гідності особи, забезпечення виконання працівниками міліції обов’язків в межах Закону, їх взірцевої правомірної поведінки поза службою, тактовного, ввічливого спілкування з громадянами, проявлення моральної стійкості.
     В ході проведення заходу будуть присутні представники ЗМІ.УВАГА! «Нерест»!

    У зв'язку з настанням весняно-літнього періоду територіальними органами рибоохорони видаються накази про встановлення заборони на вилов риби в період нересту та інших водних живих ресурсів на водних об'єктах України. Однак правопорушники ігнорують вимоги, чим завдають великої шкоди відтворенню рибних запасів у рибогосподарських водних об'єктах, використовуючи при цьому заборонені знаряддя вилову, електрострум, вибухові речовини тощо.
    Відповідно до наказу Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Хмельницькій області «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних ресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в 2013 році» на всіх водоймах встановлюється заборона на промисловий та любительський лов риби та інших живих ресурсів на час ходу риби на нерест та період відкладання ікри.
    Як правило любительський та спортивний вилов водних живих ресурсів на рибогосподарських водних підконтрольних Головному державному управлінню охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Хмельницькій області в такі строки:
     а). В усіх водосховищах з 01 квітня по 10 червня (включно).
    б). У всіх інших річках та їх кореневих водах з 01 квітня по 20 травня (включно), а в придаткових з 01 квітня по 30 червня (включно).

    Промисловий вилов водних живих ресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Головному державному управлінню охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Хмельницькій області в такі строки:
     а). У Дністровському водосховищі – з 01.04.2013 по 29.06.2013 (включно).
    б). У водоймі - охолоджувачі Хмельницької АЕС – з 01.04. по 09.06.2013 (включно).
    в). У кореневих водах всіх інших річок – з 01.04. по 20.05.2013 (включно), а в придаткових – з 01.04. по 29.06.2013 (включно).

    Разом з цим, з початком скресання криги на водоймах області (березень місяць) розпочинається нерест та період відкидання ікри у щуки. У цей час табуни цих риб з великих річок та озер ідуть у малі річки й у запливи, де збираються на вкритих дерниною ділянках, глибина яких не перевищує 1 м.
    На виконання Плану спільних заходів Державного комітету рибного господарства України і МВС України по боротьбі з браконьєрством та іншими порушеннями правил рибальства, а також з метою нейтралізації дій угруповань, що займаються незаконним промислом риби та інших водних живих ресурсів на території України, та району вчасності і надання допомоги в проведенні рибоохоронних заходів Державному комітетові рибного господарства на території області силами працівників міліції спільно з працівниками рибоохорони та санітарно-епідеміологічної служби проводяться профілактичні заходи на територіях ринків, місцях стихійної торгівлі, в басейні р. Дністер та інших водоймах району, під час яких будуть виявлятися особи, що займаються незаконним виловом і торгівлею водними живими ресурсами. Крім того проводяться перевірки місць зберігання та стоянок плавзасобів, що перебувають у власності юридичних і фізичних осіб, з метою виявлення тих, які використовуються для браконьєрського чи незаконного вилову водних живих ресурсів у період весняно-літньої заборони вилову риби. Також створені спеціальні мобільні групи з числа працівників Державної автомобільної інспекції та територіальних органів рибоохорони з метою забезпечення контролю на автошляхах, прилеглих до водойм.
    В разі виявлення осіб, які ведуть незаконний рибний добувний промисел, працівниками міліції Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області спільно з рибінспекцією буде вирішуватися питання про притягнення таких осіб до кримінальної відповідальності за ст. 249 Кримінального Кодексу України, відповідальність якої передбачена штрафом до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або обмеження волі до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутку.

    Начальник СДІМ Новоушицького РВ УМВС України в Хмельницькій області майор міліції А.І. Лопатюк

ВІЗИТ

    Одними з основних критеріїв оцінки роботи дільничного інспектора міліції є реальний стан громадського порядку та криміногенної ситуації на території обслуговування, ефективність залучення до роботи з додержання правопорядку громадських помічників дільничних інспекторів, населення та громадських формувань. Професійність дільничного інспектора міліції визначається з огляду на його вміння працювати з людьми, правильне використання обізнаності з особливостями закріпленої за ним дільниці та населення, що проживає на ній.
    Виконання цих завдань забезпечується системним вивченням населення, своєчасним виявленням криміногенних осіб, активною роз’яснювальною роботою, що можливо лише за умови регулярних поквартирних (подвірних) обходів.
    У відповідності до вимог п. 10.12 Положення про службу дільничних інспекторів міліції в системі Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого наказом МВС України від 11.11.2010 № 550, з метою підвищення обізнаності про стан справ на закріпленій дільниці, дільничними інспекторами міліції щороку здійснюється поквартирний та подвірний обхід помешкань громадян відповідно до методики проведення поквартирного (подвірного) обходу з обов’язковим врученням візитних карток і пам’яток з профілактики злочинів.

    
ПАМ'ЯТКА
Як не стати об'єктом злочинних зазіхань
Шановні друзі!

    Увечері, по можливості, не ходіть поодинці. Коли все-таки треба пізно повертатися, зателефонуйте рідним чи знайомим, щоб вони зустріли вас у під'їзді, поблизу будинку чи на зупинці.
    Уникайте безлюдних, неосвітлених місць.
    Коли на вас напали, голосно кличте на допомогу.
    Сідаючи в таксі чи випадковий автомобіль, зверніть увагу на його номерний знак. Не показуйте водію, що у вас в гаманці значна сума грошей.
    Не давайте хуліганам спровокувати себе, уникайте зневажливих висловлювань на їх адресу. Залишайтеся спокійним, об'єктивним та виваженим.
    Для самооборони користуйтеся засобами, що містять речовини, які подразнюють очі та дихальні шляхи, але пам'ятайте, що застосовувати їх треба з урахуванням вітру і лише у великих приміщеннях.

    
НАВЧІТЬ ДІТЕЙ БЕЗПЕКИ

    Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину і самим не вчинити чогось протиправного.
    Не давайте дітям великі суми грошей, золоті речі.
    Завпеди цікавтеся, з ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами.
    Дітям слід:
    завжди говорити, куди вони йдуть;
    вчасно приходити додому (у визначений батьками час) і ніколи не затримуватися на вулиці самим;
    уміти за зовнішністю відрізнити тих людей, у яких можуть бути злі наміри, нікуди не йти з незнайомцями без дозволу батьків;
    не сідати в чужу машину, навіть для того, щоб указати дорогу;
    не приймати дарунків без дозволу батьків;
    голосно кричати і, якщо є можливість, утікати, коли хтось має намір застосувати силу;
    розповідати батькам навіть про те, у чому соромно зізнатися.

ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
УМВС України в Хмельницькій області
63-19-18


© 2005-2019 Новоушицька районна державна адміністрація Хмельницької області

UkrNET - поисково-информационный ресурс


Версія сайта для осіб з вадами зору

Основний дизайн сайта

Ласкаво просимо!

Зворотній зв'язок:

e-mail:
admin@nu-rda.gov.ua поштова адреса:
вул.Подільська, 17,
смт Нова Ушиця
Хмельницкої області,
Україна, 32600

телефони:
+380688449980, (03847)21281, (03847)21170
fax: (03847)21878


"Гаряча лінія" з головою адміністрації:
перший вівторок місяця
з 10.00 до 11.30
за телефонами
+380688449980, (03847)21170


Режим роботи райдержадміністрації:

понеділок-четвер:
8.00-17.15
п'ятниця:
8.00-16.00
перерва на обід:
12.00-13.00
вихідні дні:
субота, неділя

Хмельницький обласний контактний центр:
0382795079,
0382703081


Каталог
корисних
посилань