Адміністратор сайта

Новоушицький районний сектор
філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій областіРобоча зустріч

Відбулась робоча зустріч голови районної державної адміністрації О.Солов’я і начальника Новоушицького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” у Хмельницькій області С.Голосняка

Посадовці обговорили співпрацю спостережної комісії при Новоушицькій районній державній адміністрації та Новоушицького районного сектору філії Державної установи “Центр пробації” у Хмельницькій області щодо виправлення та ресоціалізації засуджених.

Начальник районного сектору пробації проінформував про стан взаємодії між службами, вирішення питань організації соціального патронажу, допомогу засудженим адаптуватись до життя у суспільстві після звільнення.

07.08.2020

Напередодні розгляду проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розвитку системи пробації, збільшення альтернатив позбавлення волі та створення умов для зниження рецедивної злочинності» звертаємо вашу увагу на важливість подальшого розвитку в Україні іституту пробації

01.07.2020

Робоча зустріч заступника голови райдержадміністрації щодо співпраці із районним сектором пробації

Сьогодні заступник голови райдержадміністрації Геннадій Гринчук провів робочу зустріч із начальником Новоушицького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області Сергієм Голосняком.

У ході зустрічі обговорили питання щодо положення про спостережні комісії, аналіз взаємодії між спостережною комісією та районним сектором пробації, організацію громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання, сприяння органу пробації у виправленні та ресоціації засуджених.

Особливу увагу учасники зустрічі приділили стану виконання пенітенціарної пробації, стану взаємодії між службами та вирішенню питань організації соціального патронажу та допомозі засудженим адаптуватися до вимог сьогоднішнього суспільства після звільнення.

Адже, зараз питання надання допомоги з соціальної адаптації засуджених осіб під час підготовки їх до звільнення з місць позбавлення волі належить до числа пріоритетних завдань роботи органів пробації. Людина, яка звільняється з місць позбавлення волі і повертається до звичайного життя, повинна пройти адаптацію в суспільстві та має отримати всебічну підтримку і допомогу з боку органів влади та громадськості. Саме це надасть можливість кожній звільненій особі в подальшому уникнути конфліктів із законом та вести здоровий та правослухняний спосіб життя.

25.06.2020

Працівники сектору долучились до відзначення Всесвітнього дня Вишиванки

Сьогодні з нагоди Всесвітнього дня Вишиванки працівники Новоушицького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області виконували службові обов'язки, проводили прийом громадян у традиційному українському вбранні - вишиванці.

21.05.2020

Карантин послаблено, але не відмінено

Зважаючи на рішення уряду, яким встановлені карантинні заходи працівники сектору пробації виконують обов'язки з дотриманням санітарно-протиепідемічних вимог.

Допомогу в забезпеченні засобами індивідуального захисту працівників сектору надано профспілкою працівників пробації.

Висловлюємо щиру вдячність!

21.05.2020

Працівників «Центру пробації» привітали з 5-ою річницею Закону України «Про пробацію»

У світі пробація існує вже понад 200 років.

Пробація – це цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли.

5 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято, а 27 лютого того ж року набув чинності Закон України «Про пробацію».

Сьогодні з нагоди 5-ої річниці прийняття Закону у райдержадміністрації відбулась урочиста зустріч представників системи органів пробації з соціальними партнерами, та співробітниками уповноважених органів з питань пробації району.

Головною метою зустрічі було обговорення напрямків подальшої співпраці між підприємствами, установами, організаціями району та районним сектором пробації для забезпечення безпеки суспільства шляхом запобігання вчиненню правопорушень, надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення про міру відповідальності.

Представників системи органів пробації привітали зі святом та зазначили, що саме завдяки їх роботі, у суспільстві, відбувається зменшення кількості рецидивів злочинів та підвищення безпеки громади.

18.02.2020

Начальник сектору
Голосняк Сергій Володимирович, підполковник внутрішньої служби
Контактні дані:
поштова адреса: вул.Українська, 1, смт Нова Ушиця Хмельницької області, 32600
електронна скринька: hm12@probation.gov.ua
https://www.facebook.com/probationKhmelnytskyi/
Графік роботи:
понеділок – четвер: 09:00 – 18:00
п’ятниця: 09:00 – 16:45
обідня перерва: 13:00 – 13:45
вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

* забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

* надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

* організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

* пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

* допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

* особа, щодо якої складається досудова доповідь;

* особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

* особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

* особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

* звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

* особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

* можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

* збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

* збереження роботи та житла;

* позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

* убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

* справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

* зниження злочинності;

* зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

* позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

* дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

* Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

* Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

* Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Додатково: ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ НЕБАЙДУЖИХ ГРОМАДЯН В ЯКОСТІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ.
Повернутись© 2005-2020 Новоушицька районна державна адміністрація Хмельницької області
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International
вул.Подільська, 17, смт Нова Ушиця Хмельницкої області, Україна, 32600;
admin@nu-rda.gov.ua; +380688449980, (03847)21281, (03847)21170, (03847)21878