Організація харчування вихованців дошкільних, учнів загальноосвітніх навчальних закладів у 2015 році

 

Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року № 80-УІІІ установлено, що норми і положення частини першої статті 25 застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів. Для організації харчування у місцевих бюджетах на 2015 рік передбачено кошти для організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах Хмельницької області. Відповідальність за харчування у загальноосвітніх навчальних закладах державної та комунальної форми власності покладається на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Харчування у дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах організовано відповідно до статті 25 Закону України«Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-ХП (із змінами), статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-ІП (із змінами), Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.08.14 № 76-УІІІ, Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» від 23.12.97 р. № 771/97- ВР (із змінами), постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2004 р. № 1591, наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України «Про порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах» від 01.06.2005 р. № 242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України від 17.04.2006 р. № 298/227.

Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 60 відсотків (у міській місцевості) та не менше 40 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

Від плати за харчування дитини звільняються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який щороку встановлюється Законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних навчальних закладах.

Середня вартість харчування по області в дошкільних навчальних закладах становить 11,9 грн. Виконання норм харчування – 80,5 відсотків.

У загальноосвітніх навчальних закладах безкоштовно харчуються:

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

- діти-інваліди, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 6 учнів (м. Хмельницький – 3 учні, м. Шепетівка – 1 учень, К.- Подільський район - 1 учень, Ярмолинецький район – 1 учень). Крім того, безкоштовне харчування організовано учнів, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи м. К.-Подільський відповідно до програми «Безкоштовне харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка затверджена сімдесят п’ятою сесією VІ скликання від 14.01.2015 року № 5/75;

- діти з малозабезпечених сімей;

- за рішенням місцевих органів самоврядування:

1) діти учасників АТО у Білогірському, Віньковецькому, Шепетівському районах, містах: Хмельницький, К.-Подільський, Нетішин, Славута;

2) діти, які переселені з інших територій у Білогірському, Віньковецькому, Городоцькому, Теофіпольському, Шепетівському районах, містах: Хмельницький, К.-Подільський, Нетішин, Славута, Шепетівка;

- діти, які навчаються в інклюзивних класах м. Нетішин;

- діти, які опинились у складних життєвих обставинах м. Славута.

У більшості районів, міст безкоштовно харчуються учні 1- 4 класів. Середня вартість харчування по області – 5,35 грн. Виконання норм харчування – 72,7 відсотків.

За батьківські кошти харчуються учні у Полонському (4,16 грн.), Теофіпольському (8,4 грн.) районах, м. Славута (5,17 грн.).

Учні 5-11 класів харчуються за батьківські кошти. Середня вартість харчування по області - 5,0 грн.

Крім того, у регіонах області, завдяки додатковому використанню продукції, отриманої від власних господарств, благодійної та спонсорської допомоги, забезпечується оптимальне харчування, відповідно до фізіологічних потреб дітей.

 

За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації